Молодь хоче будувати кар’єру вже сьогодні, а не упродовж 20 років – Руслан Бельтюков

Нещодавно у Києві з цікавою лекцією «Дефіцит персоналу долаємо інноваційними методами» виступив Руслан Бельтюков – президент Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу, розробник BRIT System (системи, яка дозволяє в сучасних умовах позбутись дефіциту персоналу в бізнесі), автор навчальних та тренінгових програм, які зробили життя успішнішим тисячам власників та керівників бізнесу. З Русланом Бельтюковим поспілкувався кореспондент «Українського репортера».

-Якщо поглянути на структуру вітчизняного ринку, то немає такої компанії, яка не є нашими клієнтами. Навіть якщо це ідеальний бізнес і в ньому добре організовано справу, все одно він росте і йому потрібні кадри, – розповідає Руслан Белтюков.

– Які перші кроки варто зробити нашій державі, щоб принаймні загальмувати відтік кадрів за кордон?

– Перебудувати бізнес, бо він застряг у 1970-1980 роках, – говорить Руслан Олегович. – Молоді не дають можливості розвиватися, не дають динаміки. Юнаки і дівчата не хочуть будувати свою кар’єру впродовж двадцяти років, а прагнуть змін уже сьогодні. Допоки підприємства не перебудуються під нові структури, не очікуйте жодного результату. А світ уже змінюється…

Виступає Руслан Бельтюков. Фото “Українського репортера”

– Здебільшого у молоді немає карєрного зростання ще й через ганебну практику призначення на державні посади родичів начальників. Згодні?

– Так. У країні немає соціальних ліфтів.

– А чиє це завдання – подбати, щоб справедливість у карєрному зростанні торжествувала?

– Якщо, наприклад, бізнесмени хочуть, щоб їхня справа розвивалася, то вони мають розуміти, як її будувати. А якщо не хочуть, то це інша річ… Щодо державної служби, то зауважу – біда у тому, що у нас, в країні, немає єдиної цілі. Коли воза  тягнуть лебідь, рак і щука, то домовитися неможливо. Фактично державне управління живе за своїми правилами, а бізнес – за своїми. Вони можуть домовитися лише в одному – коли з’явиться єдина ціль, на яку будуть працювати усі. І ось ми, наша компанія, якраз і узялися за відпрацювання такої, єдиної, цілі.

Країна повинна мати свою спеціалізацію, свою стратегію… Ми почали вибудовувати стратегію об’єднаних територіальних громад, маленьких міст. Це також питання побудови стратегії і спеціалізації. Наприклад, Львів спеціалізується на туризмі, водночас він робить ставку і на IT-галузь, адже вона розвивається шалено. Але погляньте на інше – там, де розвивається на IT-галузь, поповнюється й фінансова скарбничка міста. Або інше: поступ у розвитку демонструє сервісна галузь, а це показник того, що у місті є гроші. Наприклад, хіба підприємці відкриють перукарню у містечку, де нема грошей? Ні, звичайно. Веду до того, що країна, як і місто, повинна мати спеціалізацію. Якщо йтиметься про мультифункціональну спеціалізацію, то не факт, що вона «вистрілить». Країна повинна мати чітко виражену, яскраву спеціалізацію, можливо регіональну. Коли є єдина ціль, то заради неї працюють усі, тоді й буде результат, тоді усі над цим думають, в тому числі державні чиновники, зокрема як прийняти справедливі й потрібні країні, людям закони, або як адмініструвати податки, щоб було комфортно бізнесу.

Розмову вів Леонід БОРИСЕНКО

Довідково

Семінар-тренінг  “Дефіцит персоналу долаємо інноваційними методами” провела Львівська школа керівників бізнесу, учасник Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів. Модерував на цьому заході президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів Іван Салій.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *