Молодь хоче будувати кар’єру вже сьогодні, а не упродовж 20 років – Руслан Бельтюков
Нещодавно у Києві з цікавою лекцією «Дефіцит персоналу долаємо інноваційними методами» виступив Руслан Бельтюков – президент Всеукраїнської асоціації керівників бізнесу, розробник BRIT System (системи, яка дозволяє в сучасних умовах позбутись дефіциту персоналу в бізнесі), автор навчальних та тренінгових програм, які зробили життя успішнішим тисячам власників та керівників бізнесу. З Русланом Бельтюковим поспілкувався кореспондент «Українського репортера».
-Якщо поглянути на структуру вітчизняного ринку, то немає такої компанії, яка не є нашими клієнтами. Навіть якщо це ідеальний бізнес і в ньому добре організовано справу, все одно він росте і йому потрібні кадри, – розповідає Руслан Белтюков.
– Які перші кроки варто зробити нашій державі, щоб принаймні загальмувати відтік кадрів за кордон?
– Перебудувати бізнес, бо він застряг у 1970-1980 роках, – говорить Руслан Олегович. – Молоді не дають можливості розвиватися, не дають динаміки. Юнаки і дівчата не хочуть будувати свою кар’єру впродовж двадцяти років, а прагнуть змін уже сьогодні. Допоки підприємства не перебудуються під нові структури, не очікуйте жодного результату. А світ уже змінюється…
– Здебільшого у молоді немає кар’єрного зростання ще й через ганебну практику призначення на державні посади родичів начальників. Згодні?
– Так. У країні немає соціальних ліфтів.
– А чиє це завдання – подбати, щоб справедливість у кар’єрному зростанні торжествувала?
– Якщо, наприклад, бізнесмени хочуть, щоб їхня справа розвивалася, то вони мають розуміти, як її будувати. А якщо не хочуть, то це інша річ… Щодо державної служби, то зауважу – біда у тому, що у нас, в країні, немає єдиної цілі. Коли воза тягнуть лебідь, рак і щука, то домовитися неможливо. Фактично державне управління живе за своїми правилами, а бізнес – за своїми. Вони можуть домовитися лише в одному – коли з’явиться єдина ціль, на яку будуть працювати усі. І ось ми, наша компанія, якраз і узялися за відпрацювання такої, єдиної, цілі.
Країна повинна мати свою спеціалізацію, свою стратегію… Ми почали вибудовувати стратегію об’єднаних територіальних громад, маленьких міст. Це також питання побудови стратегії і спеціалізації. Наприклад, Львів спеціалізується на туризмі, водночас він робить ставку і на IT-галузь, адже вона розвивається шалено. Але погляньте на інше – там, де розвивається на IT-галузь, поповнюється й фінансова скарбничка міста. Або інше: поступ у розвитку демонструє сервісна галузь, а це показник того, що у місті є гроші. Наприклад, хіба підприємці відкриють перукарню у містечку, де нема грошей? Ні, звичайно. Веду до того, що країна, як і місто, повинна мати спеціалізацію. Якщо йтиметься про мультифункціональну спеціалізацію, то не факт, що вона «вистрілить». Країна повинна мати чітко виражену, яскраву спеціалізацію, можливо регіональну. Коли є єдина ціль, то заради неї працюють усі, тоді й буде результат, тоді усі над цим думають, в тому числі державні чиновники, зокрема як прийняти справедливі й потрібні країні, людям закони, або як адмініструвати податки, щоб було комфортно бізнесу.
Розмову вів Леонід БОРИСЕНКО
Довідково
Семінар-тренінг “Дефіцит персоналу долаємо інноваційними методами” провела Львівська школа керівників бізнесу, учасник Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів. Модерував на цьому заході президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів Іван Салій.