Книговидання в Україні стане вигідним бізнесом. Парламент ухвалив законопроєкт

Верховна Рада під час засідання 19 червня підтримала законопроєкт про підтримку книжкового ринку України.

Нардепи проголосували за законопроєкт  “Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження”. У новині про це йдеться, зокрема про те, що буде запроваджено стимулювання розвитку українського книжкового ринку як важливого фактору гуманітарного розвитку та національної безпеки. Так, передбачили з 2023 року надання держсубсидії (у розмірі до 20% доходу) для відшкодування витрат на оренду нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи (який продаватиме книги українськоюмовою, мовами ЄС та корінних народів з використанням РРО).

Також парламент установив надання громадянам України сертифікатів на придбання книг на 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 800 грн).

У пояснювальній записці зазначено, що такий сертифікат надаватимуть під час отримання свідоцтва про народження, а також під час отримання громадянином України, який досяг 14-річного віку, паспорта громадянина України.

“Сертифікат зможе бути використаний виключно для придбання книжкових видань державною мовою у розповсюджувача видавничої продукції, що відповідає встановленим законопроєктом вимогам. Видача сертифікатів відбуватиметься з 1 січня 2023 року”, – зазначено в документі.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”