Газ “полетів”. Ціни на скраплений газ зросли за тиждень на третину

У період із 22 по 29 травня ціна на скраплений природний газ усіх українських виробників зросла на 30% – на 5,453 тис. грн.
Про це свідчать дані Української енергетичної біржі (УЕБ).

Зараз ціна на скраплений газ становить 24,421 тисячі гривень за тонну, – повідомляє Еnkorr.

Така ціна є рекордною за останні сім місяців – ціна на біржі 7 листопада 2018 року становила 23,493 тис. грн/т, зазначили в УЕБ.

Коментуючи різку зміну вартості, комерційний директор АТ “Укгразвидобування” Сергій Федоренко зазначив, що причиною цього є набуття чинності з 1 червня введених Росією обмежень на поставку нафтопродуктів в Україну.

“Причиною стали очікування учасників ринку, щодо того, що терміни поставки імпортного ресурсу з РФ і Казахстану можуть бути зміщені через введення з 1 червня з боку Росії ліцензій на поставку нафтопродуктів і газу на територію України, вироблених російськими заводами або які проходять транзитом через її територію (що не було зрозуміло відразу і стало неприємним сюрпризом для постачальників казахського продукту) “, – написав він у Фейсбуку.

Федоренко додав, що найближчим часом також можливе зростання вартості скрапленого газу в роздробі.

Нагадаємо, 19 квітня Росія заборонила експорт нафтопродуктів до України. За словами російського прем’єра, Москва змушена захищати свої інтереси і прийняти відповідні заходи.

Крім того, з 1 червня 2019 Російська Федерація розширить санкції проти України і обмежить експорт вугілля.

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі вважають санкції Росії у скороченні поставок нафти та нафтопродуктів в Україну цілком очікуваними.

Можливе припинення або обмеження Росією з 1 червня постачань в Україну нафтопродуктів і вугілля не становить проблем для української енергетики та ринку світлих нафтопродуктів, заявив Гройсман раніше.

15 травня Україна розширила заборону на ввезення товарів з Росії, а також впровадила нові мита на деякі російські товари.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *