Економіка від Порошенка. Президент про інфляцію, ВВП і транш від МВФ
Президент Петро Порошенко взяв участь у п’ятому засіданні Ради регіонального розвитку в Києві. Під час виступу голова держави розповів про стан української економіки, окреслив свої прогнози зростання ВВП, інфляції, дав прогноз, коли ми отримаємо новий транш МВФ і коли розпочне роботу служба фінансових розслідувань.
Про економіку і ВВП
Сьогодні є підстави вважати, що в Україні почалося реальне відновлення економіки, вважає Петро Порошенко.
“Зараз вже є підстави говорити про те, що почалося реальне відновлення економіки і є можливість починати перехід від тактики виживання до нашої спільної державної стратегії розвитку”, – сказав президент.
За його словами, в Україні оживає промислова галузь, зростання економіки за 2016 рік склало 2,8%.
“Втім промислове зростання припинилося ще за 3 роки до агресії, в 2011 році, і я поки що не знаю, чи ми остаточно перевернули на позитив цю багатолітню негативну тенденцію, тим більше, що наслідки так званої блокади Донбасу, цього справжнього удару під дих Україні в першу чергу дадуться взнаки саме цій галузі – промисловості”, — сказав Порошенко.
Він нагадав, що в березні 2015 року облікова ставка НБУ сягала 30%, а тепер вона удвічі менша – 14%.
“Це ще забагато для нормального кредитування економіки, але тенденція є обнадійливою”, — додав Президент.
Про золотовалютні резерви
На сьогоднішній день обсяг золотовалютних резервів в Україні становить $15,5 мільярда, повідомив Президент України.
“Золотовалютні резерви танули неначе сніг навесні, і на лютий 2015 року всохли практично до 5 мільярдів доларів. Сьогодні вони становлять 15,5 мільярдів доларів. Саме туди, в першу чергу, пішли кошти, отримані від міжнародних фінансових організацій і 100 відсотків коштів МВФ”, — заявив Порошенко.
Він зазначив, що “безвідповідальні політикани” постійно наголошують, що ці гроші проїли, або використані не за призначенням, що є “суцільною, тотальною і безвідповідальною брехнею”.
Про інфляцію
Порошенко розраховує, що інфляція в 2017 році не перевищить 10 відсотків.
“Інфляція, тягар високих цін – то, що людей зараз хвилює найбільше. Цього року, вона буде вимірюватися, сподіваюся, вже однозначною цифрою – менше 10%. До 2019 року, це наша спільна задача, ми маємо вийти на показник інфляції близько 5-річної”, – сказав Президент і нагадав, що позаминулого року інфляція становила 43 відсотки.
Нагадаємо, що в 2016-му інфляція становила 12,4%, а в 2015 році -43,3%. Держбюджет-2017 передбачає інфляцію на рівні 8,1%.
Про транш МВФ і блокаду
Президент звинуватив у відтермінуванні траншу МВФ (виділення траншу Україні перенесли на невизначений термін, щоб порахувати наслідки блокади) організаторів блокади. Він зазначив, що планує провести нараду із головою НБУ, прем’єр-міністром і міністром фінансів.
“Один з її учасників запропонував відрядити до Вашингтона в якості спецпредставника Андрія Івановича (Садового) з Семенченком, Юлію Володимирівну (Тимошенко) із Парасюком… Якщо Самопоміч організувала блокаду, то хай би і виправляла наслідки”, – сказав Порошенко.
Він назвав організаторів блокади майстрами піару, які дурили суспільство.
“Але вони дурили суспільство. Яка блокада, коли там дірка в кордоні, у тому числі з Росією у сотні кілометрів. Насправді все це виявилося спецоперацією, щоб виштовхати окуповані райони Донбасу в Російську Федерацію”, – сказав Порошенко.
Про видатки на оборону
Видатки на оборону і безпеку вже зараз перевищують 5% ВВП і не виключено, що цю частку доведеться збільшувати, прогнозує Президент України.
“Головною є російська військова загроза, і вона походить не лише з окупованих районів Донбасу, вона нависає по всій лінії кордону з Росією. І правильною відповіддю на цей виклик є лише одна. Якщо на початок 2014 року витрати на оборону становили 1 відсоток ВВП, то у 2016 році нашими спільними зусиллями ми довели ці витрати до 3,2 відсотка ВВП і не виключено, що цю частку доведеться збільшувати ще”, – сказав Порошенко.
Про націоналізацію “Приватбанку”
“Філігранною” назвав Президент України націоналізацію ПриватБанку. Він висловив впевненість, що банк стабільно працюватиме в майбутньому.
“В інтересах десятків мільйонів ми провели філігранну і бездоганну націоналізацію ПриватБанку, забезпечили і далі, впевнений, будемо забезпечувати його стабільну роботу, хоча це не знімає необхідності і відповідальності за чітке інформування суспільства, де гроші вкладників”, — сказав Порошенко.
Про службу фінансових розслідувань
Президент України виступає за ліквідацію податкової поліції і якнайшвидший початок роботи служби фінансових розслідувань. Відповідний законопроект після доопрацювання голова держави готовий подати до Верховної Ради як невідкладний.
“Вже кілька десятків років триває дискусія про долю податкової поліції. Зараз спроби знайти компроміси поки що зашли в глухий кут. Упевнений, що треба приймати рішення і ставити крапку. Моя пряма політична воля полягає в тому, що цю структуру, податкову поліцію, слід ліквідувати. Її роботу мають виконувати не м’язисті хлопці в масках, а “ботани” в білих комірцях через аналітичну роботу. Тому тут потрібні більше не силові, а аналітичні здібності. Не „маски шоу“, а ефективна робота”, – сказав Порошенко.
Про дострокові парламентські вибори
Президент України виступає проти проведення дострокових парламентських виборів Порошенко вважає, що це було доречно після Революції гідності, коли у Раді були регіонали і комуністи.
“Передвиборча компанія поставила б на паузу всі реформи мінімум на рік, а далі склад нової Ради виявся б настільки пістрявим і роздрібненим, що годі було б сподіватися на створення бодай якоїсь коаліції. Ось чому я категорично проти перевиборів, яких найголосніше вимагає так звана “широка опозиція”. А кістяк її – дві партії які 8 років тому тільки якимось дивом не створили широку коаліцію, які з 2006 року по 2014 рік були біля державного керма, за якими ми і досі прибираємо”, — сказав Порошенко.