Дослідження: попит на ринку землі значно перевищить пропозицію

Є величезна різниця між тим, як людина ставиться до питання «взагалі», і тим, як вона діє в реальному житті. Так, майже всі переконані, що зайняття фізкультурою – це добре, але більшості таких потенційних прихильників здорового способу життя не побачиш на стадіоні.

Інститут аграрної економіки дізнався, чи українці, які переважно виступають проти купівлі-продажу землі, насправді мають намір її купувати та продавати.

На запитання «Чи збираєтеся ви продати свій земельний пай у разі запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення?», ствердну відповідь дали 10,4% власників земельних паїв. Іще 23,1% не визначилися. І 66,5% поки що не готові продавати свої наділи.

Це означає, що пропозиція сільськогосподарських угідь на ринку землі (якщо його таки запровадять), становитиме від 1,5 млн. до 2,8 млн. га.

Цікавий момент – хоча ідею націоналізації всіх земель підтримують 3,9% громадян, від свого власного паю на користь держави готові відмовитися тільки 0,4%.

Водночас бажання придбати земельні ділянки виявили 48,5% опитаних землекористувачів. Але, коли це питання було сформульовано дещо інакше, кількість охочих зросла до 65%.

Це свідчить про те, що потенційно попит на землю може бути дуже високим.

Микола СЕРДЮК

На цю тему читайте також:

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *