Доходи бюджету можна збільшити майже на 18 мільярдів гривень
Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи висновки відомства щодо проекту закону про державний бюджет.
Він зазначив, що реально доходи держскарбниці на 2019 рік без урахування цінового чинника зменшаться на 0,8%, передає «Український репортер» із посиланням на Рахункову палату. Окрім того, з урахуванням динаміки поточного року й основних прогнозних макропоказників на рік наступний, високими є ризики недосягнення зростання окремих доходів, насамперед бюджетоутворюючих.
«Наявними є додаткові резерви доходів, не враховані в законопроекті, загалом на 17,6 мільярдів гривень: за рахунок податку на прибуток підприємств – на 13,2 мільярда, акцизного податку – на 4,4 мільярда», – наголосив Валерій Пацкан.
За його оцінками, номінальні видатки споживання зростуть на 12,8%, тоді як видатки розвитку зменшаться на 4,5 %. А реально витрати бюджету загалом на 2019 рік, без урахування цінового чинника, зменшаться на 0,4%.
Валерій Пацкан наголосив, що основним джерелом фінансування бюджету в 2019 році мають стати нові державні запозичення, що становитимуть чверть фінансових ресурсів держскарбниці. Крім того, у проекті основного кошторису країни передбачено значні кошти від приватизації державного майна, ризики ненадходження яких у запланованих обсягах є значними.
«Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу на кінець 2019 року, порівняно з наявним на 31 серпня 2018-го, має збільшитися на 15,7% – до 2,4 трильйонів гривень, – додав голова Рахункової палати. – А на погашення й обслуговування державного боргу передбачена майже третина видатків бюджету».