Для українців осінь буде важкою: експерти – про стрімкий ріст цін на продукти та комуналку

Попри заяви про позитив у розвитку економіки, в реальному секторі ситуація лише погіршується. Найбільше українці це відчувають по цінах, які зростають значно швидше, ніж росте їх дохід.

Про це в ефірі телеканалу LIVE розповіли профільні експерти.

“Ми бачимо позитивні показники бюджету в цифрах на папері, але в реальному секторі економіки насправді ситуація не покращується, а щодня тільки погіршується. Якщо ми подивимося на темпи промислового виробництва – вони падають. Причому падають вже рік… Доходи населення теж не зростають такими темпами, якими зростають ціни”, — говорить голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Людмила Буймістер.

Вона прогнозує ще більш складну ситуацію через підвищення цін на енергоносії та газ. Основні тарифи на комунальні послуги будуть провокувати подальше зростання цін на все. Також парламентарка прокоментувала політику збільшення податків.

“Ті податкові ініціативи, які закладає сьогодні податковий комітет Верховної Ради,  так само будуть сприяти тому, що ціни будуть зростати. Тому що за все це (по великому рахунку) заплатить кінцевий споживач, заплатить українець… Як з цього вийти? Вихід є. Я це пропонувала ще на початку пандемії, коли ми побачили, що робить увесь цивілізований світ. Вони випускають з державного бюджету, з державних резервів кошти на те, щоб підтримувати власних громадян і підтримувати споживання в країні. Але в уряді цього чомусь не чують”, — розмірковує депутат.

У свою чергу член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин говорить про те, що ріст доходів українців ніяк не може наздогнати ріст світових цін, які задають тенденцію зростання вартості товарів та послуг в Україні.

“На сьогоднішній момент європейська сім’я витрачає на продукти харчування від 12 до 18 відсотків свого бюджету, українська сім’я – 48 відсотків… ФАО, міжнародна організація продовольства, виводить ознаки продовольчої небезпеки… Якщо середній відсоток доходу сім’ї, який витрачається на харчі, більше 60 % – це ознака продовольчої небезпеки”, — говорить експерт.

За його словами, ця осінь буде важкою для українців, адже ціни продовжуватимуть рости.

“І з точки зору подальшого росту цін. Я абсолютно впевнений, що інфляція у нас буде нарощуватись і ми з вами побачимо нові цінники, які зовсім не порадують українців… Я думаю, що той індекс інфляції буде значно вищий, ніж рівень індексації тих самих пенсій. Хочу нагадати: пенсії були проіндексовані на 11 %, продуктова корзина виросла значно більше”, — підсумував Пендзин.

За прогнозами фермерів через погану погоду в Україні може здорожчати цибуля та інші овочі. Загалом у світі споживчий кошик виріс в ціні на 35 %.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *