Чорна експертиза в будівництві: пряма загроза для життя мільйонів українців. Як з нею боротися?

Таку назву має тема “круглого столу”, який відбудеться в інформаційній агенції «УНІАН» 18 травня о 15-й годині.

Під час заходу, який організовує Національний експертно-будівельний альянс України, планується обговорити проблеми неякісної експертизи, демпінгом та недобросовісної поведінки деяких учасників експертного середовища.

Нині в Україні склалась негативна тенденція у сфері дозвільної документації та експертизи в будівництві. Спостерігається значне зниження якості проєктної документації, її експертизи, нехтування встановленими процедурами та нормами.

Типовими, на жаль, є процеси «перекидання» повноважень та відповідальності у сфері видачі дозвільної документації, постійні корупційні скандали, перманентна неврегульованість та відсутність чітких процедур та механізмів.

До речі: успіх урядової програми «Велике будівництво» багато в чому залежить і від якісної експертизи проєктної документації. Як приклад, «чорна» експертиза призводить до реалізації неякісного проєкту будівництва, а відповідно – до погіршення якості і безпеки об’єктів, які де-факто не відповідають ДБН, ДСТУ та можуть бути небезпечними для користувачів.

Тому і втрачається довіра інвесторів до України, адже саме за інвестиційні кошти здійснюється більшість великих інфраструктурних проєктів. Як наслідок, неякісна інфраструктура веде до зниження привабливості інвестування в інші галузі та гальмує розвиток країни.

До участі запрошуються народні депутати України, представники Мінрегіону, професійний об’єднань, громадських організацій, експертних організацій, інші представники ринку та ЗМІ.

СПІКЕРИ:

1. Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України;

2. Олександр Аліксійчук, народний депутат України, голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об’єкти будівництва, комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;

3. Юрій Рубан, президент Гільдії проектувальників в будівництві;

4. Михайло Серебряков, керівник проектів ГО «Разом проти корупції»;

5. Юрій Підлісний, директор ТОВ «Перша будівельна експертиза»;

6. Максим Бут, будівельний експерт.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *