Продадуть на металобрухт? Українські ВМС відмовилися від крейсера “Україна”

Військово-Морським Силам Збройних Сил України не потрібен ракетний крейсер “Україна”, який будує державне підприємство “Миколаївський суднобудівний завод”. Про це повідомляє ДК “Укроборонпром” з посиланням на лист від Міноборони.

“У Міноборони підтвердили, що добудовувати крейсер для потреб ЗСУ недоцільно. Цим рішенням Міністерство фактично зняло питання необхідності утримання крейсера ДП “Миколаївський суднобудівний завод”, – повідомляє “Укроборонпром”.

Тепер Кабмін має якнайшвидше вирішити: потрібен Україні ракетний крейсер “Україна” чи ні. Якщо потрібен – “Укроборонпром” готовий добудувати судно, але для цього потрібно передбачити кошти в Державному оборонному замовленні на 2018 рік.

“Якщо ні – є два варіанти: або продати недобудову, оскільки вона не відповідає воєнній доктрині, або передбачити в ДОЗ на 2018 рік гроші на подальше утримання судна біля причальної стінки. Концерн готовий розглянути й інші варіанти вирішення цієї проблеми, запропоновані Кабміном”, – йдеться у повідомленні.

В “Укроборонпромі” нагадують, що раніше про недоцільність добудови ракетного крейсера говорили чисельні експерти. У тому числі військовий експерт Сергій Згурець. За його словами, корабель без озброєння замовнику не потрібен, а озброєння, під яке створювався корабель, за роки простою судна системно застаріло.

У відомстві заявляють, що з лютого 2015 року держава припинила відшкодовувати витрати ДП “Миколаївський суднобудівний завод” на утримання ракетного крейсера “Україна”. У результаті борги держави перед заводом і його працівниками досягли 61,1 млн грн. 30 жовтня керівництво “Укроборонпрому” звернулось до секретаря Ради національної оборони та безпеки України Олександра Турчинова за сприянням у вирішенні долі стратегічного підприємства.

Ракетний крейсер “Україна” (спочатку “Адмірал Флоту Лобов” – четвертий корабель проекту 1164 “Атлант”) було спущено на воду 27 років тому. Вже багато років його будівництво “заморожене” на стадії готовності 95%.

Миколаївський суднобудівний завод вже 3-й рік самотужки виконує роботи з утримання крейсера, адже їхнє припинення призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул.

Також у результаті руйнування та проведення консервації спеціальних виробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту. 24 березня 2017 року Президент України видав указ про демілітаризацію корабля.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *