Ринок землі: фермери опинилися під загрозою втратити все
Під ударом після зняття мораторію на продаж землі опинились малі та сімейні фермери.
Народний депутат і член аграрного комітету Вадим Івченко заявив, що земельні закони, які ухвалює Рада, не мають запобіжників, щоб захистити фермерів, які через це опинились під загрозою втратити все. Про це повідомляє УНН.
Так, Івченко вважає, що під ударом після зняття мораторію на продаж землі опинились малі та сімейні фермери, ті, хто розвиває стратегічні напрямки українського аграрного виробництва (органіки), тваринники, а також ті, хто дає колосальні інвестиції та створює багаторічні насадження (сади й виноградники).
“У цьому законі для них немає запобіжників. Люди, які мають такий бізнес, знаходяться під ризиком втратити власний бізнес у зв’язку з тим, що цей закон про змагання грошима: хто буде мати більше коштів – той і купуватиме українську землю. Фермери втратять все, особливо дрібні”, – наголосив Івченко.
Він вважає, що в Україні першочергово потрібно захистити фермера, створити умови для інвестицій у перероблення продукції, а не “вводити в державу спекулятивний капітал” під виглядом інвестицій і продовжувати вивозити з України сировину.
“Ми запускаємо на український ринок тих, хто не має відношення взагалі до сільського господарства, хто має колосальні статки у своїх деклараціях. Ці люди будуть першими покупцями української землі, і це турбує аграрний сектор”, – підкреслив Вадим Івченко.
Також він попередив про негативний досвід інших країн, який очікує Україну з відкриттям ринку землі.
“Коли Латвія і Литва (теж пострадянські країни) відкрили ринок землі, у фермерів не було грошей. Зайшли шведи, фіни, фактично ті, хто вкладали кошти та інвестиції, купили цю землю. І сьогодні литовські та латвійські фермери орендують землю у власників зі Швеції, Німеччини, Фінляндії, Норвегії тощо”, – розповів народний депутат.
Читайте також: