Цікавинки з Міжнародної космічної станції: у космосі є український прапор

Днями командир Міжнародної космічної станції Ренді Бресник вийшов на прямий зв’язок з українцями та американцями, що зібралися в Американському домі. Серед них були посол США в Україні Марі Йованович, перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк, співорганізатор Форуму “Космос і майбутнє” та Космохакатону Сергій Вакарін, учасники Космохакатону, студенти й школярі.

Під час двадцятихвилинного зв’язку астронавт розповів, що нещодавно провів у відкритому космосі шість годин. Також відповів на численні запитання. Багатьох молодих людей цікавило, як стати астронавтом Міжнародної космічної станції. Виявилося, що астронавтами можуть бути не лише космонавти, а й інженери, лікарі, пілоти, вчителі. Обов’язковою при цьому є спеціальна підготовка – щоб виходити у відкритий космос, а у разі потреби навіть уміти ремонтувати обладнання станції.

Ренді розмовляв на фоні двох прапорів – американського й українського. На борту Міжнародної космічної станції поки що немає українців, тож звідки у космосі з’явився прапор України?

З’ясувалося, що Ренді всиновив хлопчика родом із Дніпра і привіз український прапор з поїздки до Дніпра і Києва. Він узяв цей прапор із собою на МКС.

На запитання про улюблену їжу на борту астронавт розповів, що там не можна пити газовану воду. Тож перше, що він зробить на Землі, – вип’є кілька ковтків мінералки, а також не відмовиться від гамбургера і шматочка піци.

Наукова програма є найцікавішою в діяльності МКС. Історія про експеримент NASA з вирощування овочів на полюсі, яку розповів на Форумі «Космос і майбутнє» Монті Міртл, отримала своє продовження: астронавт Джо Акаба вирощує на МКС 5 видів салату. Тепер навіть на МКС можна отримати свіжий салат на обід. Цей експеримент стане у пригоді під час колонізації планет.

Розмова тривала 20 хвилин. Аудиторія мала ще багато запитань, проте на астронавтів чекали наступні співрозмовники – на МКС зателефонував Папа Римський Франциск.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *