На Байковому кладовищі вкрали бюст одного з батьків українського націоналізму

У Києві невідомі вкрали бюст з могили одного із засновників українського націоналізму Миколи Міхновського. Про це повідомив у Фейсбуку президент історичного клубу “Холодний Яр” Роман Коваль.

“Акт вандалізму в 100-ліття Української революції, про який мовчить держава. 21 травня 2017 року, в мамин День народження, ходив до неї на могилку на Байкове кладовище. Зайшов і до Миколи Міхновського. І не повірив своїм очам – на стелі немає бронзового погруддя! Замість нього – жовті й блакитні квіти. Тобто прикра подія сталася не сьогодні, і не вчора.
Чому ж про це ніхто не знає? Чому про це ніхто не говорить?!

Ми навіть не знаємо, чи поліція веде розслідування.

Стільки крику було про вандалізм на польських та інших, неукраїнських, могилах, а коли наругу здійснено над пам’ятником Миколі Міхновському, творцеві українського війська, ідеологові українського націоналізму – багатозначне мовчання засобів масової інформації.

Публікую дві світлини: 23 серпня 2016 р. і 21 травня 2017 року”, – написав Коваль.

У коментарях користувачі написали, що крадіжка сталася ще чотири тижні тому. Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив, що буде звертатися до поліції.

Міхновський Микола (1873-1924 рр.) — український політичний і громадський діяч, адвокат, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму. Ідеолог і провідник Братства тарасівців, засновник Української народної партії (1902), один із лідерів Української демократично-хліборобської партії, член Братства самостійників. Автор брошури “Самостійна Україна”, підготував проект Конституції.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − two =