Учора – вечір пам’яті Степана Бандери, сьогодні – акція протесту проти назви “Московський міст” (+відео)

Учора, 15 жовтня у залі Київради «свободівці» провели вечір пам’яті Степана Бандери. 60 літ минуло з тих пір, як агент КДБ Сташинський підступно вбив Провідника українського визвольного руху, якого і досі понад усе боїться путінська раша, лякаючи ним світ.

Серед тих, хто завітав на цю подію, ми побачили колишнього політв’язня путінського режиму Володимира Балуха. Про деякі маловідомі сторінки життя і діяльності Степана Бандера повідав присутнім Микола Посівнич, знаний дослідник українського визвольного руху ХХ століття. Виступили також лідер «Свободи» Олег Тягнибок, очільник свободівської фракції у Київраді Юрій Сиротюк.

Порадували своєю чудовою творчістю шановані в народі митці – Тарас Компаніченко, Василь Лютий, гурт “Рутенія”.

А сьогодні, 16 жовтня, як сказав Олег Тягнибок, ніби за іронією долі сепаратисти намагаються зірвати процес перейменування проспектів Бандери і Шухевича в Києві.

Тому нині «свободівці» проводять акцію протесту на вулиці Московській, біля будівлі Апеляційного адмінсуду Києва. Феміда розглядає апеляцію столичної влади на рішення Окружного адміністративного суду, який скасував рішення Киїради щодо перейменування проспектів Степана Бандери та Романа Шухевича в українській столиці.

Нагадаємо, що Київрада 7 липня 2016 року перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери. А проспект Ватутіна отримав нову назву – проспект Шухевича – 1 червня 2017-го.

Кілька громадських організацій, які засновані екс-депутаткою від Партії регіонів Іриною Бережною (загинула в аварії у серпні 2017 року), її матір’ю Оленою Бережною, подали до суду на це рішення. Вони просили суд заборонити Київраді перейменовувати проспект Генерала Ватутіна.

Таку діяльність Бережних різко засудили патріотичні рухи, національно-свідомі громадяни, усі ті, хто не бажає миритися зі спадком тоталітарного режиму, з російським впливом.

Фото “Українського репортера”

Відео: знаменитий “Меч Арея” у виконанні Василя Лютого і “Рутенії”

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *