Кияни “запалили вогник у своєму серці” на підтримку кримських татар

Учора в Києві вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар традиційною акцією “Запали вогник у своєму серці” та хвилиною мовчання.

В усіх кафедральних храмах УПЦ Київського патріархату протягом п’яти хвилин дзвонили дзвони на знак солідарності з кримськотатарським народом та скорботи. У театрі Національної опери відбувся вечір-реквієм, а на Майдані Незалежності – мітинг, присвячений пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Про цю сумну сторінку в історії України розповідає художній фільм Ахтема Сейтаблаєва “Чужа молитва”, прем’єра якого відбулася вчора, пише Укрінформ.

Окрім Києва, скорботні заходи пройшли у багатьох містах України: Херсоні, Львові, Вінниці, Чернігові, Житомирі, Одесі тощо.

З того часу, як з півострова відправили перший ешелон з понад 180 тисячами кримськотатарського населення до Середньої Азії, пройшло 73 роки.

Всього було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинула майже половина (46%) кримськотатарського населення. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

Щорічно в Криму в цей день, 18 травня, проходили масові заходи, траурний мітинг у центрі кримської столиці. Однак після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонено.

Фото Олексія ІВАНОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − 3 =