Україна відзначає День Соборності. На мосту Патона в Києві люди утворили “живий ланцюг “

У Києві на мосту Патона  люди утворили “живий ланцюг Соборності”, який з’єднав обидва береги Дніпра. Акцію приурочили до 99-ї річниці Акта Злуки – об’єднання Східної та Західної України в одну державу.

Учасники акції на правому та лівому берегах Дніпра сформували дві колони, які рушили назустріч. Далі люди взялися за руки і розтягнулися колоною по всій довжині мосту – як  символ об’єднання України.

Одна з колон тримала  30-метрове полотнище блакитного кольору,  друга – жовтого. Таким чином, після возз’єднання активісти утворили не лише живий ланцюг, а й величезний державний прапор.

 

Після об’єднання патріоти виконали Гімн України і вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих на Майдані та під час російської агресії на Донбасі.

“Родзинкою” акції став броньовик “Петлюра”.

 

Аналогічні “живі ланцюги Соборності” сьогодні відбуваються і в інших українських містах. Головна мета акції – показати, що Україна єдина.

Нагадаємо, що перший “живий ланцюг Соборності” в Україні утворили 22 січня 1990 року, тоді він з’єднав Київ і Львів.

Відтоді українці щороку 22 січня стають у живий ланцюг, щоб нагадати світу про дві дати в історії української державності.

22 січня 1918 року Центральна Рада ухвалила Четвертий Універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки від Росії.

22 січня 1919 року відбулося проголошення “Акта злуки” УНР і ЗУНР, який об’єднав Українську Народну Республіку та Західно-Українську Народну Республіку в одну державу.

Фото Кирила ХМIЛЬОВА

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + eighteen =