Британські вчені винайшли спосіб руйнувати пластикові відходи

Відкриття було зроблено випадково, при вивченні бактерій Ideonella sakaiensis.

“Інтуїція і випадковість часто відіграють значну роль в фундаментальних наукових дослідженнях, і наше відкриття тут не є винятком. Це непередбачене відкриття говорить про те, що є можливості для подальшого поліпшення цих ферментів, наближаючи нас до вирішення проблеми утилізації постійно зростаючої гори пластмаси”, – говорить структурний біолог Джон МакГіхан з університету Портсмута у Великій Британії.

Бактерії Ideonella sakaiensis були виявлені в ході скринінгу зразків грунту, води і мулу, взятих з місця переробки пластикових пляшок в місті Сакаї, Японія. ці бактерії здатні переробити тонку (0,2 міліметра) плівку ПЕТ за шість тижнів при температурі 30 ° C. Цей показник дуже малий для використання бактерій при переробці відходів і вчені шукали спосіб його поліпшити, – пише “Science Alert”.

Команда МакГіхана, в тому числі дослідники Національної лабораторії відновлюваної енергії Міністерства енергетики США (NREL), натрапила на незвичайний фермент, коли досліджували кристалічну структуру PETase – речовини, яка допомагає японському мікробу Ideonella sakaiensis руйнувати пластик.

Сьогодні дослідники працюють над поліпшенням ферменту, що дозволить використовувати його для руйнування пластиків за короткий проміжок часу.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”