Британські вчені винайшли спосіб руйнувати пластикові відходи

Відкриття було зроблено випадково, при вивченні бактерій Ideonella sakaiensis.

“Інтуїція і випадковість часто відіграють значну роль в фундаментальних наукових дослідженнях, і наше відкриття тут не є винятком. Це непередбачене відкриття говорить про те, що є можливості для подальшого поліпшення цих ферментів, наближаючи нас до вирішення проблеми утилізації постійно зростаючої гори пластмаси”, – говорить структурний біолог Джон МакГіхан з університету Портсмута у Великій Британії.

Бактерії Ideonella sakaiensis були виявлені в ході скринінгу зразків грунту, води і мулу, взятих з місця переробки пластикових пляшок в місті Сакаї, Японія. ці бактерії здатні переробити тонку (0,2 міліметра) плівку ПЕТ за шість тижнів при температурі 30 ° C. Цей показник дуже малий для використання бактерій при переробці відходів і вчені шукали спосіб його поліпшити, – пише “Science Alert”.

Команда МакГіхана, в тому числі дослідники Національної лабораторії відновлюваної енергії Міністерства енергетики США (NREL), натрапила на незвичайний фермент, коли досліджували кристалічну структуру PETase – речовини, яка допомагає японському мікробу Ideonella sakaiensis руйнувати пластик.

Сьогодні дослідники працюють над поліпшенням ферменту, що дозволить використовувати його для руйнування пластиків за короткий проміжок часу.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *