Сміттєпроводи у багатоповерхівках ідуть у минуле. Будемо сортувати непотріб

Норму про обов’язкову наявність сміттєпроводу в багатоповерхівках незабаром скасують. З відповідною ініціативою виступило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Аргументують це тим, що сьогодні у сміттєпроводи викидається все, що завгодно, а чистка проводиться нерегулярно, через це стоїть сморід, розмножуються мікроорганізми, поряд із людьми селяться щури і таргани.

“Зараз, оновлюючи державні будівельні норми, ми пропонуємо переглянути цю застарілу норму. В Європі вже давно відмовилися від неї, у більшості країн її заборонено. На противагу цьому успішно діє роздільний збір сміття. Впевнений, поки у наших будинках функціонують сміттєпроводи, в Україні не буде відповідального ставлення до відходів, і система сортування не запрацює”, – заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Чиновник провів опитування у себе на Фейсбук-сторінці, і 92% користувачів проголосували проти сміттєпроводів у багатоповерхівках та за роздільний збір сміття. 8% досі не готові від них відмовитися.

У 2017 році Мінрегіонбуд затвердив 13 оновлених державних будівельних норм, у 2018-му плануються ще 16. Зокрема щодо проектування фундаментів, фасадів будівель і споруд, інженерних систем, планування та забудови територій, доступності будинків для людей з інвалідністю тощо.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.