В Україні почав працювати новий Верховний Суд (+відео)

Сьогодні в Україні почав роботу новий Верховний Суд. Вчора, 14 грудня, Вища рада правосуддя звільнила Ярослава Романюка “за власним бажанням” з посади голови Верховного Суду України. Замість нього оновлену інституцію очолила Валентина Данішевська. Її заступником обрано Богдана Львова, який очолював Вищий господарський суд.

https://twitter.com/poroshenko/status/941597665766277120

Сьогодні Верховний Суд розпочинає свою роботу. 115 суддів нового ВС розпочинають відправляти правосуддя іменем України. Символічно, що це відбувається в день працівників суду. Я вітаю сьогодні всіх суддів та працівників судів. Упевнений, що спільною наполегливою працею ми збудуємо нову судову систему, де найвищими цінностями будуть людина та верховенство права.

Опубліковано Петром Порошенком П'ятниця, 15 грудня 2017 р.

Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції України. До його нового складу входитимуть: Касаційний господарський, Касаційний адміністративний, Касаційний кримінальний та Касаційний цивільний суди.

Верховний Суд визначається єдиною касаційною інстанцією. Хоча судді Верховного Суду обираються на конкурсній основі, голова держави – остання інстанція, яка їх затверджує.

Більше про їхню роботу дивіться тут

Новий верховний суддя України: навіщо професору суддівська мантія

Скільки заробляє і де живе один із нових суддів Верховного суду України. Репортаж.Приєднуйтеся до нас на YouTube👉http://youtube.com/dwukrainian

Опубліковано DW українською П'ятниця, 15 грудня 2017 р.

Старі вищі спецсуди – адміністративний, господарський, спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ – припинили функціонування.

Склад Верховного Суду сформовано із суддів, обраних виключно за результатами відкритого конкурсу. З їхнім списком можна ознайомитися тут.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 5 =