​Рада суддів України нагородила переможців Всеукраїнського конкурсу “Правосуддя”

У Верховному Суді відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малюнку та твору серед учнів на тему: “Правосуддя”.

Конкурс організовано та проведено Радою суддів України спільно з Міністерством освіти і науки України, за підтримки юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за участі Верховного Суду та організаційної підтримки Державної судової адміністрації України.

Свої роботи на конкурс представили майже півтисячі учнів з усіх регіонів. Переможцями члени Ради суддів України визначили 12 учасників, на церемонії відзначення, разом з представниками освітніх закладів, були присутні 11 переможців.

 

Їх щиро вітали члени Ради суддів України на чолі з головою Олегом Ткачуком, голова Верховного Суду Валентина Данішевська та судді Великої Палати Верховного Суду, заступник міністра освіти і науки Роман Греба, декан юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Іван Гриценко, Тетяна Чехович, доцент кафедри конституційного права юридичного факультету цього ж університету та інші представники судової влади.

 

“Ми дуже раді, що кілька місяців тому ви відгукнулись на наш заклик і взяли участь у Всеукраїнському конкурсі малюнку і твору на тему “Правосуддя”. Скажу, що за цей час кілька тисяч суддів і десятки тисяч громадян бачили ваші твори. Вони були від них у захоплені, тому що ви вклали у них душу, серце, розуміння того, що таке правосуддя і для чого воно потрібне у державі.

Хочу також сказати про те, що коли ми читали ваші твори, то деякі з них заставляли задуматися навіть нас – суддів Верховного Суду. Водночас у цих творах ми бачили майбутнє нашої держави і справедливий суд у вашому розумінні. Це розуміння дає нам впевненість у тому, що у майбутньому ви будете чесними, відданими і справедливими громадянами нашої держави”, – сказав у вітальному слові Олег Ткачук.

 

Він також зазначив, що окрім дітей, які вибороли своє право бути переможцями, подяки Ради суддів України отримають і освітні заклади, у яких навчається дитина.

Щирі слова привітання та вдячності дітям та вчителям висловила і голова Верховного Суду Валентина Данішевська. За її словами, важливим і водночас зворушливим є те, що діти не лише цікавляться темою правосуддя, але й роблять суди і суддів “героями” своїх картин і творів. “Ваші малюнки і твори – дороговказ, орієнтир того, яким має бути суд”, – зазначила голова Верховного Суду.

 

Вона також зауважила, що судді мають працювати так, щоб втілити дитячі очікування та мрії про державу у життя.

Призи та почесні грамоти Ради суддів України за участь у Всеукраїнському конкурсі малюнку на тему “Правосуддя” у номінації “Юніор” отримали:

за І місце – Ганна Іваніна, 9 років, учениця 4-А класу Спеціалізованого навчально-виховного комплексу “Деснянка” з поглибленим вивченням англійської мови, малюнок “Мудрі, чесні та правдиві у справах усіх-усіх людей, неупереджені та справедливі – такими є судді у очах дітей!”;

ІІ місце – у Мар’яни Василишиної, 10 років, учениця Квасилівського навчально-виховного комплексу “Школа – ліцей!” Рівненської районної ради Рівненської області, малюнок “Закон для всіх”;

ІІІ місце – у Дарини Мокій, 8 років, учениця 3-А класу Золотоніської спеціалізованої школи № 2 інформаційних технологій, малюнок “Збережемо українські ліси”.

У номінації “Майстер” кращими визнано:

І місце – Єлизавета Кутова, 14 років, учениця ліцею № 5 Мелітопольської міської ради м. Мелітополь, Запорізької області, за серію малюнків: “Український суд – голос справедливості”, “За все завжди платити доведеться”, “Не поспішайте ставити крапку”;

ІІ місце – Анна Скицька, 16 років, учениця художньої школи міста Краматорська, малюнок “Закон суворий, але він закон”;

ІІІ місце розділили – Павло Стасенко, 17 років, учень Хутірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області, малюнок “Справедливість понад усе!” та Сніжана Тимановська, 16 років, учениця Рівненського районного центру дитячої та юнацької творчості Рівненської районної ради, малюнок “Феміда в залі суду”;

 

Переможцями конкурсу-твору на тему “Правосуддя” стали:

І місце – Маргарита Траніна, учениця 9-Б класу комунального закладу “Луцький ліцей міської ради Волинської області”, за твір: “Надія є…”;

ІІ місце – у Анастасії Нечипорук, учениці 6 класу Оленівського НВК, ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ Вінницького району, Вінницької області, за твір “Правосуддя” та Юрія Сніцаренка, учня 11 класу Сколівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сколівської районної ради, Львівської області, за твір: “Я вірю в майбутнє щасливе Твоє, моя Україно!”;

ІІІ місце – у Олени Романько, учениці 9 класуНВК “ЗНЗ І-ІІ ступенів – ДНЗ” с. Тернівка, Крижопільського району, Вінницької області, за твір: “Правосуддя, дружнє до дитини” та Павла Цибульського, учня 11 класу Гімназії № 2 м. Могилева-Подільського, Вінницької області, за твір: “Правосуддя”.

Після нагород, подарунків та спільних фото на дітей чекали екскурсія Кловським палацом (приміщення Верховного Суду) та оглядова екскурсія столицею України.

 

Наскільки такий захід був важливим для дітей на своїй сторінці у фейсбук розповіла вчителька Спеціалізованого навчально-виховного комплексу “Деснянка” Анна Ляшенко.

“Азбука виховання людяності в тому, щоб дитина, віддаючи тепло своєї душі іншим людям, знаходила в цьому особисту радість.

Як освітянин хочу наголосити на актуальності та необхідності проведення подібних заходів. Раніше такі теми, професії та й самі суди були недосяжними для дітей і доволі часто викликали побоювання чи застереження у вихованців. Але зараз наші учні мають змогу не лише познайомитися з почесними суддями, відвідати суд, а й спробувати себе у цій нелегкій справі – бути справедливими!

Наразі виняткове місце посідає правовиховна робота, зумовлена викликами сьогодення!

Такі конкурси малюнків, творів, такі проекти як “Урок справедливості”, безперечно, є не просто вдалими, а й мотивуючими та дієвими у вихованні сучасних дітей!

Інф. прес-служби Ради суддів України

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *