Українські кораблі заберемо разом із Кримом, а в Астану з Мінська не переїжджаємо – Клімкін

Київ і Москва не ведуть переговорів щодо повернення Україні військової техніки з анексованого Росією Криму. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін на прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності української дипломатії у 2017 році та пріоритетам 2018 року.

Про українські кораблі

За його словами,  Україна не отримувала жодного офіційного звернення від Росії з цього приводу.

Пропозицію президента Росії Володимира Путіна щодо повернення Україні кораблів й іншої військової техніки Клімкін назвав спробою легалізації анексії півострова. Кремль просто хоче показати світовому співтовариству, ніби стосовно Криму між Україною та Росією йде якийсь діалог.

Водночас офіційний Київ категорично відкидає будь-які спроби обговорення статусу Криму, які начебто можуть послабити нашу політичну чи юридичну позицію.

Також Клімкін нагадав визначальну в цьому питанні Гаазьку конвенцію про правила ведення війни. У статті 53-й йдеться, що зброя має починати повертатися після укладення миру.

Про зміну Мінська на Астану

Україна не підтримує ідею перенесення переговорного майданчика щодо врегулювання конфлікту на Донбасі з Мінська до Астани. Зміна місця переговорів  навряд чи матиме позитивний і змістовний результат, заявив Клімкін.

За його словами, проблема не в місці переговорів, а у тому, що Росія не бажає виконувати взяті на себе зобов’язання і залишати окуповані райони Донецької та Луганської областей.

Про Росію на Донбасі

Росія намагається перетворити Донбас на свою колонію і в майбутньому провести федералізацію регіону. Таку думку висловив очільник українського МЗС. Зараз на Донбасі діє російська окупаційна адміністрація, яку Москва хоче зберегти.

Про це Клімкіну вчора, 21 січня, нібито сказав міністр закордонних  справ Росії Сергій Лавров.

Росія хоче “вмонтувати” псевдореспубліки до України, щоб з їхньою допомогою проводити федералізацію і фрагментацію України. Водночас Україні доведеться з власної кишені сплачувати за відбудову регіону.

Клімкін запевнив, що у Києві знають про плани ворога і ніколи не дозволять їм бути реалізованими. У цьому Україну підтримують і міжнародні партнери.

У найближчі дні відбудеться зустріч спеціального представника США з питань України Курта Волкера та радника президента Росії Владислава Суркова. Це будуть уже треті переговори представників РФ і США щодо конфлікту на Донбасі.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + twelve =