З третьої спроби. З космодрому “Східний” відправили на орбіту 11 супутників
Третій запуск ракети-носія “Союз” з нового російського космодрому «Східний» пройшов без ускладнень і позаштатних ситуацій. Розгінний блок «Фрегат» успішно вивів на орбіту два російських космічних апарати дистанційного зондування “Канопус” та іноземні супутники S-Net, Lemur і D-Star One.
Супутники «Канопус-В» №3 і №4 працюватимуть у складі космічного комплексу «Канопус-В». Зараз в нього входять супутники «Канопус-В» №1 та КА «Канопус-В-ІК», які раніше запустили на земну орбіту.
Апарати «Канопус» призначені для одержання панхроматичних і багатозональних зображень поверхні Землі. Космічні апарати S-Net, Lemur і D-Star One належать компаніям з Німеччини та США.
Космічні апарати S-NET призначені для демонстрації технології зв’язку між супутниками у виділеній мережі з чотирьох наносупутників. Їхнім виробником і власником є Берлінський технічний університет.
Космічні апарати LEMUR призначені для спостереження за рухом морських суден шляхом отримання сигналів системи автоматичного їхнього розпізнавання, прогнозу погоди на базі сигналів GPS (GPS-RO) і мирного спостереження за повітряними суднами. Їхнім виробником і власником є американська компанія Spire Global.
Космічний апарат D-Star One призначений для відпрацювання нової супутникової платформи з приймачем для радіоаматорського сервісу D-Star. Його виробник і власник – німецька компанія German Orbital Systems.
Пуск ракети-носія «Союз-2.1а” (РКЦ «Прогрес») і розгінного блоку «Фрегат» (виробник НВО Лавочкіна) зі «Східного» став третім в історії нового космодрому в Амурській області. Після гучного провалу другого запуску “Союзу”, коли росіяни втопили в океані 17 іноземних супутників і один свій, новий запуск застрахували на суму понад 10 млрд рублів. Тоді причиною провалу стала некоректна робота програмного забезпечення.
Втоплені через росіян супутники були застраховані на 2,6 млрд рублів, однак російський прем’єр Дмитро Медведєв заявив, що космічний провал є перш за все репутаційною втратою.
Нагадаємо, перший пуск зі “Східного” відбувся 28 квітня 2016 року, на чотири місяці пізніше від запланованого. Ракету-носій “Союз”, за стартом якої особисто спостерігав президент РФ Володимир Путін, вдалося запустити лише з другої спроби.
Після старту Путін оголосив догану віце-прем’єру Дмитру Рогозіну і сувору догану – гендиректору “Роскосмосу” Ігорю Комарову. Глава НВО автоматики Леонід Шалімов отримав попередження про неповну службову відповідність і невдовзі після цього подав у відставку.
Як ми писали вище, гучним провалом завершився і другий запуск. Про це можна почитати тут
Росія провалила другий запуск з космодрому “Східний”: супутники втопили в океані
Фото ТАСС, Global Look Press, РІА “Новини”