Спіймали шпигуна. Науковцю не дали вивезти до Ірану секретні дані про фрегат “Гетьман Сагайдачний”

Правоохоронці затримали й оголосили підозру старшому науковому співробітнику одного з дослідних інститутів, який намагався вивезти до Ірану секретну військову інформацію про обладнання на флагмані українського флоту – фрегаті “Гетьман Сагайдачний” (бортовий номер U130). 

Як повідомляє прокуратура Київської області, 55-річний учений скопіював на флешку дані про принцип побудови гідроакустичних станцій корабельного гідроакустичного комплексу проекту “Гетьман Сагайдачний”.

Шпигуна затримали в зоні митного контролю київського аеропорту “Бориспіль” на підставі ухвали суду. Йому загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади згідно з ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу (порушення встановленого порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Нагадаємо, у травні 2017 року фрегат “Гетьман Сагайдачний” вийшов з ладу одразу після ремонту. Відмовив дизельний двигун, який лагодило підприємство-підрядник на Миколаївщині.

Відомо, що замовлення на ремонт бойових кораблів українського флоту отримав суднобудівний завод “Ленінська кузня”, який належить президенту України Петру Порошенку. За договором субпідряду, ремонт відбувався не в Києві, а у Чорноморську. Першим за 91 мільйон гривень мали ремонтувати саме “Гетьмана Сагайдачного”.

Нагадаємо, фрегат  закладено 5 жовтня 1990 року як сторожовий корабель “Кіров” на елінгу в Керчі, а спущено на воду 29 березня 1992 року. Фрегату присвоїли ім’я “Гетьман Сагайдачний” на честь гетьмана реєстрового козацтва i Війська Запорозького Петра  Конашевича-Сагайдачного.

Включений до складу ВМС України 2 квітня 1993 року. У 2008 році корабель упродовж трьох місяців брав участь в антитерористичній операції НАТО “Активні зусилля” у Середземному морі, а в 2013 році – в операції “Океанский щит” НАТО з протидії піратству в Аденській затоці.

1 березня 2014 року капітан Роман П’ятницький відмовився виконувати накази російських окупантів, підняв прапор України і вирушив до Одеси.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *