Постраждалі під час “Євромайдану” стануть учасниками бойових дій

Верховна Рада надала статус учасників бойових дій громадянам, які отримали тілесні ушкодження під час Революції Гідності. Відповідний законопроект №5697 підтримав 241 народний депутат. Даним документом пропонують додати до переліку учасників бойових дій:

“осіб, які одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі – Революція Гідності) та включені до відповідного переліку осіб, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я”.

Щоправда, УБД не зможуть отримати міліціонери та інші силовики, які зазнали тілесних ушкоджень, виконуючи службові обов’язки під час Революції Гідності.

Нагадаємо, що скалічених під час Революції Гідності активістів Законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” вже прирівняли до інвалідів війни.

У зв’язку зі збільшенням кількості людей, які отримають УБД, на 849 осіб (кількість учасників Революції Гідності, які отримали тілесні ушкодження), передбачено внесення змін до Держбюджету у статті видатків на 5,321 млн грн. Всім пораненим “євромайданівцям” виплатять середньомісячну вартість пільг на ЖКГ для учасників бойових дій (696,4 грн) за 9 місяців 2017 року.

Законопроект також передбачає визнання інвалідами війни людей, які втратили дієздатність через вибухові речовини, боєприпаси і військове озброєння на території проведення Антитерористичної операції (АТО) до 1 грудня 2014 року і з 1 грудня 2014 року – на території зони проведення АТО і в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Таких поки нарахували 200 осіб. Усі вони отримають  середньомісячну вартість пільг на ЖКГ для інвалідів війни (835,8 грн) за 9 місяців 2017 року.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =