Поранені майданівці можуть стати “учасниками бойових дій”

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект, який надасть статус учасників бойових дій активістам Майдану, які отримали поранення під час акцій протесту в 2014 році.

Відповідний законопроект №5697 за основу підтримав 261 нардеп. До другого читання планують внести поправки.

Даним документом пропонують додати до переліку учасників бойових дій:

“осіб, які одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі – Революція Гідності) та включені до відповідного переліку осіб, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я”.

Щоправда, УБД не зможуть отримати міліціонери та інші силовики, які зазнали тілесних ушкоджень, виконуючи службові обов’язки під час Революції Гідності.

Нагадаємо, що скалічених під час “Революції гідності” активістів законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” вже прирівняли до інвалідів війни.

Водночас Верховна Рада підтримала виділення земельної ділянки в Києві для увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Відповідний законопроект №6068 підтримали 276 народних депутатів.

Він передбачає, що у центральній частині міста Києва виділять земельну ділянку з земель комунальної власності, яку передадуть у користування Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності для будівництва з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Раніше повідомлялося, що в Печерському районі Києва на Алеї Героїв Небесної Сотні 3 (колишня Інститутська) буде збудовано Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × 3 =