Вбивство В’ячеслава Веремія: “тітушководу” Крисіну дали умовний термін (+відео)

Шевченківський районний суд Києва засудив до чотирьох років позбавлення волі умовно керівника групи “тітушок” Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста газети “Вести” В’ячеслава Веремія під час “Євромайдану”. Такий вирок зачитав суддя Олег Лінник

Прокуратура просила для бригадира “тітушок” шість років ув’язнення. Суд у цій справі тривав три роки у закритому режимі.

Суд установив, що 17 лютого 2014 року уродженець Горлівки Донецької області Крисін, відомий у певних колах як “Шкаф” і “Шрек”, погодився за грошову винагороду в сумі $20 тисяч доларів зібрати групу “тітушок” для протидії активістам Євромайдану. 18 лютого 2014 року він і його підлеглі зібралися на Михайлівській площі в Києві.

Близько 21:00 вони за допомогою світлошумової гранати зупинили таксі, в якому Веремій разом із колегою їхав з роботи. Антимайданівцям не сподобалося, що журналіст знімав їх із салону. Людей витягнули з автомобіля й почали бити палицями.

В’ячеслав Веремій почав тікати, однак у нього вистрілили з пістолета. Після цього натовп добив його палицями. Від отриманих поранень журналіст помер у лікарні.

Безпосереднім вбивцею слідство називає жителя Горлівки Джалала Алієва. За останніми даними, цей чоловік вступив до лав бойовиків і загинув.

Крисін у суді визнав свою провину в хуліганстві й нанесенні тілесних ушкоджень, однак заперечив, що доклав руку до вбивства Веремія.

Суд вирішив, що дії Крисіна підпадають під ч.4 ст. 296 Кримінального кодексу (“Хуліганство”), але врахував пом’якшувальні обставини: каяття і наявність двох малолітніх дітей. У зв’язку з цим керівника тітушок-антимайданівців засудили до чотирьох років умовно, тобто звільнили від покарання з випробувальним терміном в два роки. Одразу після оголошення вироку Крисін утік від журналістів.

Цікаво, що, перебуваючи під слідством, підозрюваний у вбивстві Веремія Крисін мав запобіжний захід “особисте зобов’язання”, а не тримання в СІЗО. Спочатку його справді посадили, але адвокати почали скаржитися, що хтось погрожує йому в СІЗО. З огляду на загрозу життю, “Шкафа” й відпустили.

Згодом процесуальний керівник, прокурор ГПУ Євген Красножон закрив проти нього провадження за “умисним вбивством” і відкрив за “хуліганські дії”.

Цікаво, що Крисін, уже перебуваючи  як підсудний за справою Веремія, встиг стати фігурантом ще двох кримінальних справ.

17 березня 2016 року Києво-Святошинський райсуд Київської області засудив його за “незаконне поводження зі зброєю” до трьох років років позбавлення волі умовно. Ідеться про епізод із вимаганням у перевізників в районі метро “Житомирська” та стріляниною, яка сталася в жовтні 2015 го року.

Тоді спецпризначенці затримали групу рекетирів, серед них і Крисіна. Під час обшуку його автомобіля виявили бойову гранату РГД-5. За неї йому і дали три роки умовно, звинувачення у вимаганні зняли.

Третю справу досі слухають у Солом’янському райсуді. Там Крисіна звинувачують у нападі на АЗС “Народна” в районі аеропорту “Жуляни” на початку травня 2016 року. На відео з камер спостереження видно, як “бригадир” разом із групою “тітушок” заходять на АЗС, де б’ють працівників АЗС, а в одного навіть стріляють з травматичного пістолета.

Під час досудового слідства за цим епізодом Крисін навіть відсидів п’ять місяців у СІЗО, однак Апеляційний суд Києва відпустив його під домашній арешт з електронним браслетом стеження.

До речі, Крисін був судимий ще в 2010 році. Спочатку він притягувався до кримінальної відповідальності за “умисне вбивство”, однак потім статтю перекваліфікували на “вбивство з необережності”, і він отримав умовний термін. Цікаво, що в 2010 році слідчим у його справі був Андрій Калмиков, який у подальшому став… його адвокатом. Цей же адвокат захищав і легендарного Вадима Тітушка.

Загалом кар’єра Крисіна як бригадира тітушок і рейдера заслуговує окремої статті, а більше про цю людину можна подивитися тут.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/videos/907609419386980/

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *