Петро Порошенко: “Стратегічний курс на НАТО має бути зафіксовано в Конституції”

НАТО твердо підтримує територіальну цілісність України й рішуче засуджує незаконну анексію Росією Криму.

Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Єнс Столтеберг на спільному з Президентом України Петром Порошенком брифінгу за підсумками саміту Північноатлантичного альянсу.

“На Сході України ситуація залишається серйозною, щоденно порушується режим припинення вогню, порушуються права людини”, – констатував Єнс Столтеберг.

Він наголосив, що Мінські угоди залишаються шляхом до миру, і всі сторони повинні виконати свої зобов’язання. При цьому зазначив, що Росія несе особливу відповідальність: “Вона має вивести свої війська та припинити підтримку бойовиків в Україні”.

Своєю чергою Петро Порошенко заявив: “Ціную увагу НАТО до російської агресії на Донбасі та незаконної анексії Кримського півострова”.  

Як інформує сайт Президента України, голова держави підтвердив, що Україна залишається повністю прихильною до мирного врегулювання ситуації через негайну імплементацію Мінських угод. “Єдине, чого потребує Україна – миру та повернення українського суверенітету над окупованою територією”, – зазначив президент.

За результатами саміту Петро Порошенко написав у Фейсбуку: “Нашою метою є досягнення стандартів НАТО та повна взаємодія з силами НАТО до 2020 року. Інтеграція до ЄС та НАТО є пріоритетом нашої зовнішньої політики. Цей цивілізаційний вибір підтримується українським народом. Ось чому я маю намір зафіксувати цей стратегічний курс у Конституції України”.

 

 

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − 6 =