Останній ультиматум. Мадрид вимагає від Каталонії чіткої відповіді про незалежність

Віце-прем’єр Іспанії Саенс де Сантамарія заявила, що влада Каталонії не виконала вимоги уряду Іспанії відповісти, чи проголосили минулого тижня у регіональному парламенті незалежність Каталонії. Женералітату Каталонії призначили другий останній термін для дачі пояснень до 10:00 19 жовтня.

Раніше голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон написав листа прем’єр-міністру Іспанії Маріано Рахою, в якому закликав упродовж двох місяців організувати зустріч для обговорення ситуації в Каталонії.

Уряд Іспанії вважає лист Пучдемона неприйнятним, оскільки він не задовольняє вимогу Мадрида. Від “сепаратистів” вимагають чітко відповісти – проголосили вони незалежність чи ні, і що означає підписана Пучдемоном “декларація незалежності Каталонії”. У листі лідера Каталонії прямої відповіді немає, лише заклики до діалогу.

Раніше Мадрид пригрозив, що якщо каталонці наполягатимуть на “незалежності”, буде призупинено їхню автономію. 10 жовтня голова уряду Каталонії Пучдемон разом із лідерами кількох політичних партій підписав декларацію про проголошення незалежності від Іспанії. Водночас вони звернулися до регіонального парламенту в Барселоні з закликом відкласти голосування за проголошення незалежності.

Як повідомляв “Український репортер”, 1 жовтня в Каталонії, попри заборону Конституційного суду, відбувся референдум щодо незалежності від Іспанії. Більшість тих, хто проголосував, висловилися за відокремлення.

Україна назвала цей “референдум” нелегітимнимЄвропейська комісія також заявила про свою підтримку позиції іспанського уряду. Результати референдуму ЄС не визнає, оскільки голосування не відповідало іспанському законодавству та Конституції. В Єврокомісії попередили, що Каталонія опиниться за межами ЄС, якщо вийде зі складу Іспанії.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 14 =