Європа відмовилась визнавати незалежну Каталонію

Європейська комісія заявила про свою підтримку позиції іспанського уряду в питанні референдуму про незалежність Каталонії, який відбувся напередодні. За словами представника Єврокомісії Маргарітіса Схінаса, результати референдуму не можуть бути визнані, оскільки голосування не відповідало іспанському законодавству і Конституції.

Єврокомісія закликає офіційний Мадрид і уряд Каталонії перейти від конфронтації до діалогу і припинити насильство. І наголошує, що виступає за дотримання іспанської конституції і фундаментальних прав громадян, однак щодо законності референдуму підтримує позицію іспанського уряду, який заборонив проводити плебісцит і не визнає його результатів.

Єврокомісія вважає, що ситуація в Каталонії – внутрішня справа Іспанії, яка має бути вирішена відповідно до конституції країни. Водночас зауважила: якби референдум провели відповідно до вимог конституції Іспанії, то ця територія залишила б Іспанію.

Такої ж позиції дотримується й уряд Іспанії. За словами іспанського прем’єра Маріано Рахоя, жодного референдуму про самовизначення в в Каталонії не було. Регіон залишається під юрисдикцією Іспанії.

Сам “референдум” відбувся за надзвичайного насильства і супроводжувався безліччю конфліктів між місцевими жителями і правоохоронними органами. При цьому місцева поліція відмовилася підкорятися центральному уряду Іспанії, і для боротьби з заворушеннями довелося звозити силовиків з інших регіонів.

Загалом поліцейські поводились доволі жорстко. Внаслідок сутичок постраждали понад 800 жителів регіону. Сьогодні влада сепаратистського регіону заявила, що відокремлення від Іспанії підтримали 90% виборців. Загалом проголосували 2,3 млн виборців з 5,3 млн, тобто явка склала 42,34%.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − twelve =