Новий скандал між Україною та Білоруссю. У сусідній державі без сліду зник юний українець Павло Гриб (+відео)

Українського дипломата Валерія Джигуна викликали до Міністерства закордонних справ Білорусі, щоб довести “безперспективність загроз і неприйнятність висловлювань”, які озвучила заступниця голови українського МЗС Олена Зеркаль.

Про це повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик, коментуючи заяву Зеркаль про те, що Білорусь лише на словах поводиться як партнер, а насправді  діє зовсім інакше.

Білоруська сторона заявляє, за запитом посольства України з 29 серпня всі правоохоронні органи Білорусі – Генпрокуратура, МВС, СК, КГБ і прикордонний комітет – шукають українського громадянина Павла Гриба.

“Люди, на жаль, зникають з різних причин – і з власної волі або дурості, і в результаті зловмисних дій третіх сил. Якщо за 19-річним молодим хлопцем не встежили його батьки і влада власної країни, то це ще не привід валити з хворої голови на здорову. Точно не по-партнерськи через добу після офіційного прохання про допомогу звинувачувати в чому-небудь країну, яка без її відома була обрана місцем чи то романтичного побачення, чи то конспіративної зустрічі”, – заявив білоруський дипломат.

Білорусь підтвердила факт перетину кордону 24 серпня українцем Павлом Грибом при в’їзді в Білорусь у пункті пропуску “Нова Гута”. Інформації про його виїзд з Білорусі на даний момент немає. Серед затриманих у СІЗО Білорусі Павла Гриба немає.

Нагадаємо, 27 серпня колишній український офіцер, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річний син Павло 24 серпня поїхав до Білорусі і зник.

Батько стверджує, що його син не брав участі у бойових діях на сході України, однак є патріотом і активно викладає свою позицію в соціальних мережах. Інколи, через молодий вік, він не добирає слів і буває різкий у висловлюваннях.

Можливо, через це він перебуває у розшуку в РФ за звинуваченням у терористичній діяльності. Батько впевнений, що юнака викрала ФСБ РФ. Для цього скористалися допомогою дівчини-росіянки, яка виманила його до Гомеля. В інтерв’ю одному з телеканалів 17-річна жителька Сочі заявила, що запросила українця до Білорусі під тиском ФСБ РФ.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 3 =