Київська облрада розмістила інформацію про політичні переслідування. Автор – невідомий

На офіційному сайті Київської обласної ради, на горищі цього веб-порталу, розміщено надзвичайно важливе повідомлення. Заголовок і підзаголовок цього матеріалу: “Підозра, як наслідок голосування за імпічмент. Сьогодні розпочаті політичні переслідування депутатів Київської обласної ради”.

Отже, читаємо:

“Київська обласна прокуратура вручила підозру депутату Київоблради Ярославу Добрянському. Київська обласна рада вважає, що це політичні переслідування.

Останнім часом діяльність Київоблради не сходить із топових новин. Вже не один місяць ходять чутки про наміри влади змінити керівництво облради. А прокуратура – це механізм формування більшості.

Такий метод влада може застосовувати, щоб змусити депутатів голосувати за переформатування керівництва ради, яку зараз очолює представниця Батьківщини – Ганна Старикова.

Депутати Київської обласної ради не виключають, що причиною вручення підозри може бути і голосування за Звернення фракції «Батьківщина» до Верховної Ради України щодо деяких питань правового врегулювання процедури усунення з поста Президента України в порядку імпічменту. При розгляді цього питання 57 депутатів підтримали необхідність врегулювання процедури відкликання Президента країни.

Київська обласна рада вважає, що сьогоднішня подія – це лише початок. Правоохоронці продовжать переслідувати депутатів обласної ради.

Це вже не перша спроба використати правоохоронні органи для залякування депутатів: всім відомі безпідставні обшуки СБУ в кабінеті голови обласної ради, божевільні ухвали на виїмку документів, які ми могли б надати при першому ж зверненні”.

Відразу ж виникають питання. Київська область — центральна, по суті своєрідне осереддя України. Від неї багато що залежить у нашій державі. І раптом — отака офційна інформація. Як розуміти це повідомлення?

Хто підписав цей матеріал? Підпису ми не бачимо. Що за дивина? Якщо до жителів Київщини звертається обласна рада, себто ті люди, яким виборці довірили представляти їхні інтереси, то чому це робиться інкогніто? Щось тут не те. А що? Люди у селах, на хуторах, у містах, певно, хотіли б знати:

1. Ця інформація про політичне переслідування затверджена офіційним протоколом засідання обласної ради?
2. Коли відбулося таке засідання?
3. Якщо сесійного засідання не було, то чи проводили опитування депутатів обласної ради? Хто поставив підписи під цим текстом?
4. Чому на офіційному порталі обласної ради розміщено анонімну інформацію про важливі політичні події на Київщині? Хто керує цим порталом і від чийого імені?
5. Чи згоден з цією інформацією депутат обласної ради, голова обласної державної адміністрації Олександр Горган?
Чи дав він згоду на те, щоб від імені обласної ради розповсюджувати цю інформацію?

На офіційному сайті КОДА — жодної реакції на цю інформацію. Ніби її не було. Ніби нічого не сталося. Мир та спокій на Київщині. Отака позиція.

А ми нагадаємо, що 22 червня цього року під час засідання 15-ї сесії Київської обласної ради VII скликання депутати підтримали звернення до українського парламенту з проханням врегулювати процедуру імпічменту президента.

Зокрема, депутати попросили ухвалити Закон України «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» та внести необхідні зміни до Регламенту Верховної Ради.
Кореспондент “Українського репортера” був присутній на тому засіданні облради 22 червня. Серед тих, хто голосував за цю пропозицію, були й три депутати від БПП “Солідарність”. Ніхто з цієї фракції не став протестувати, коли розглядали питання, чи включати цю ініціативу до порядку денного. Не було жодного, хто негайно попросив би слова й сказав, що думає з цього приводу, виклав би свої заперечення, пояснив би аргументи “за” чи “проти”.

Так само й під час голосування за це звернення — жодного заперечення, жодного публічного виступу проти. Між тим, в президії сесії, поруч з головою облради, заступником голови обласної організації “Батьківщини” Ганною Стариковою, сидів також голова КОДА, депутат облради Олександр Горган.

Невже пан Горган не проаналізував, що політизація облради зашкалює? Того дня під адмінбудівлею облради вже з’явився агітаційний намет — його добре бачили депутати. Пану Горгану не підказали чисельні радники, помічники, що на політичному небосхилі області — чорні хмари? Шкода. І він сам цього не бачив? Овва!

Згодом ми дізналися, що депутати від Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, які підтримали звернення Київської облради до парламенту про імпічмент, вимагають скасування рішення через суд.

Вони б’ють на те, що це “рішення було прийнято з порушенням процедури, без жодного обговорення та матеріалів”.
Але чому усі МОВЧАЛИ під час сесії? Чому не узяв слово голова КОДА, депутат пан Горган і принципово не заявив про свою позицію?

Отакі кульбіти… Пригадується, як під час попередньої сесії депутати облради одноголосно і одностайно прийняли низку програм майже на мільярд гривень. Були тривалі та бурхливі оплески (як на партз’їздах), говорилося про “єдину, дружну команду” а рішення назвали “історичними та доленосними…”

Усі, в тому числі і голова КОДА Горган, аплодували Ганні Стариковій, назвавши її “берегинею”. Старикова – власниця розкішних авто “Ягуар”, земельних ділянок та елітних квартир. Більше того, пан Горган з трибуни обіцяв показати, як господарювати на Київщині по-новому. Показали?

І тут раптом така халепа. І справді “доленосні рішення”…

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *