Регламентний комітет підтримав подання на зняття недоторканності з Добкіна (+відео)

Регламентний комітет Верховної Ради розглядає подання про зняття депутатської недоторканності й притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від “Опозиційного блоку” Михайла Добкіна. Він став уже шостим парламентарем, на якого Генпрокуратура внесла до Верховної Ради подання про зняття депутатського імунітету.

В його діях вбачаються ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 га земельних ділянок міста Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн, повідомив Генпрокурор Юрій Луценко.

Прокуратура вважає, що в результаті дій Добкіна з власності територіальної громади Харкова незаконно вибули земельні ділянки загальною площею 61,2144 га, у результаті чого громаді міста заподіяли збитків у розмірі 178 624 598 грн.

“Крім того, Добкін, діючи умисно, повторно, в інтересах голови ОК «Житлобуд-1», сприяв останньому в реалізації злочинного умислу щодо заволодіння земельними ділянками на території Харкова шляхом обману, чим вчинив кримінальне правопорушення”, – додала речник Луценка Лариса Сарган.

Засідання Регламентного комітету розпочалося о 15:11. Першим виступає Генпрокурор Юрій Луценко . Він заявів, що двоє членів кооперативу “Авантаж” подали 20 заяв на отримання 17 га землі.

Ці заяви внесли на сесію міськради Харкова з процесуальними порушеннями, а Добкін підписав рішення про виділення землі.

Водночас Добкін особисто переконував депутатів виділити ще одному кооперативу “Трест Житлобуд-1” 61 га землі.

“Таким чином у діях Добкіна вбачаються ознаки шахрайства та крадіжки в особливо великих розмірах. Тому ми просимо Комітет дати згоду на зняття недоторканності та арешт Михайла Добкіна”, – резюмує Луценко.

Слово бере Добкін. Виступає російською мовою. Подання ГПУ він називає зведенням рахунків, мовляв слідство у цій справі триває з 2014 року, і ніхто не подав жодного протесту ані на рішення міськради, ані на виділення землі.

Переконує, що трест “Житлобуд-1” здав 531 квартиру, їх отримали бюджетники, лікарі та вчителі. При чому платили вони тільки 50%, решту – міський бюджет.

“Це все житло економ-класу, які люди могли собі дозволити в 2008 році. За статтею шахрайство мають бути потерпілі, а хто вони ці потерпілі? Ті, хто квартири отримали, чи що”, – говорить Добкін.

Слово бере адвокат Добкіна. Він читає мінілекцію про історію кооперативного руху в СРСР і пояснює, що після отримання незалежності, у нормативних актах України почалася плутанина. Прокуратура у справі Добкіна бере з цих актів лише ті статті, які їй вигідні.

Дуценко апелює: “Проблема в тому, хто був суб’єктом будівництва. Всі ці ЗАТ, ТОВ та інші мали платити 6,5% податків від вартості землі, а житловий кооператив  – ні. І цим скористалися харківські можновладці. Під вивіскою кооперативу ховалися компанії, які такими не були”.

Добкін відповідає на це: “Ви хоч і без юридичної освіти, Юрій Віталійович, але маєте розуміти, що мер міста не вирішує одноосібно питання виділення землі. Це може зробити лише сесія міськради”.

Луценко: Ми вважаємо, що забудовники в Харкові, щоб ухилитися від виплат до бюджету, перейшли в іншу форму, – в кооперативи. Не передбачено створення кооперативів для юридичних осіб. Це момент шахрайства. Є ще елемент розкрадання, тому що вони отримували землю у власність, а не в оренду. Була створена злочинна група. Не можна ховатися за колегіальної відповідальністю посадових осіб. Ми вважаємо, що Добкін зловживав своїм службовим становищем. І сталося це на території Харкова, десь в той момент, коли кооперативи вирішили не брати землю в оренду, а ставати її власниками, тоді і виник умисел.

Луценку члени регламентного комітету закидають, що ця справа може створити небезпечний прецендент і призвести до нового перерозподілу власності в країні.

Зрештою комітет з питань регламенту і організації роботи Верховної Ради дозволив винесити на голосування питання про зняття недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності депутата. Подання на затримання і на арешт Добкіна комітет не підтримав.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *