13 березня Рада зніматиме недоторканність з екс-очільника “Нафтогазу” Євгена Бакуліна

Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання про зняття депутатської недоторканності, затримання й арешт народного депутата від “Опозиційного блоку” Євгена Бакуліна. Завтра парламент голосуватиме за ці подання.

Розгляд подань від генпрокурора відбувався без присутності Бакуліна, який повідомив листом про те, що хворіє. Подання представляв Юрій  Луценко, який назвав Бакуліна ключовим свідком і запропонував піти на угоду зі слідством.

Правоохоронці підозрюють Євгена Бакуліна у різноманітних махінаціях і розкраданні державних коштів, коли він очолював НАК «Нафтогаз України» (2.3.2010 – 25.3.2014).

Нагадаємо, що Бакуліна вже затримували на робочому місці 21 березня 2014 року. Тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков писав, що Бакулін причетний до низки сумнівних схем і операцій, які завдали державі збитків на суму $4 млрд. Однак тоді справа проти Бакуліна розвалилася.

Про конкретні епізоди справи невідомо, однак, можливо, з’явилися свіжі дані про причетність Бакуліна до афери із закупівлею так званих “вишок Бойка“. Нагадаємо, в 2011 році ДП “Чорноморнафтогаз” придбало дві глибоководні бурові платформи (В-312 “Петро Годованець” і В-319 “Україна”) за ціною,  майже вдвічі вищою за ринкову – по $400 млн кожна. Угоди на них уклали не  в Сингапурі на заводах “Keppel FELS”, а через посередників.

Першу придбали у британської Highway Investments Processing. У 2013 році норвезька компанія Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою “дочку” безпосередньо “Нафтогазу” за $220 млн, тоді ж як у “Нафтогазі” заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф.

Луценко повідомив, що ГПУ вже звернулася до колег із Латвії з проханням оголосити підозру власнику Ризької судноверфі Василю Мельнику.

Можливо, на Бакуліна слідство вивів колишній заступник голови НАК “Нафтогаз України” Олександр Кацуба, який пішов на угоду зі слідством і відшкодував 130 млн грн до держаного бюджету. У липні генпрокурор заявляв, що він дав свідчення проти членів організованої злочинної групи, яка розкрадала державні кошти. Зокрема і проти чинного народного депутата.

Довести причетність до “вишок Бойка” самого Юрія Бойка – екс-міністра енергетики, а нині очільника “Опозиційного блоку” – поки що не вдалося.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 2 =