Справа “бурштинових депутатів”. Обшуки у Держгеонадрах і арешт керівника “Депутатського контролю” (+фото)

У рамках “бурштинової справи” про хабарництво, де фігурують нардепи Борислав Розенблат і Максим Поляков, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура проводять обшуки у Державній службі геології та надр і помешканні тимчасово виконуючого обов’язки голови Держгеонадр Олега Кирилюка.

“Детективами НАБУ проводяться слідчі дії стосовно надання Держгеонадрами адміністративних послуг щодо користування надрами на ділянках проявів бурштину. Опрацьовуються матеріали за період роботи попереднього керівництва Служби”, – повідомляє Держгеонадра.

Водночас НАБУ затримало керівника міжфракційного об’єднання “Депутатський контроль” Вадима Руденка. За словами керівника САПА Назара Холодницького, керівнику іноземної компанії, яка хотіла видобувати бурштин в Україні, влаштували зустріч із Руденком, який обіцяв через “Депутатський контроль” і свої особисті контакти з нардепами пролобіювати зміни у законодавстві, що полегшують іноземцям доступ до українських надр.

На думку слідства, “Депутатський контроль” фактично надавав бізнесменам послуги платного лобізму, зараз перевіряються члени цього міжфракційного угруповання, яке мало б “контролювати діяльність органів влади, протидіяти корупції, підвищувати ефективність державного управління і створювати прозорі умови для розвитку підприємництва”.

Тим часом один із “бурштинових депутатів”, член “БПП” Борислав Розенблат, прийшов до Солом’янського райсуду Києва, щоб взяти на поруки свого охоронця та помічника.

Він категорично заперечує звинувачення НАБУ в отриманні хабара від іноземної компанії за видобуток бурштину в Україні.

“Я послідовно виступав і виступаю за прозорий ринок видобування, обробки та реалізації бурштину, що дасть тисячі легальних робочих місць та мільярди надходжень до бюджетів. Природно, це дуже небезпечно для тих, хто сьогодні сидить на бурштинових потоках. Тому бурштинова мафія наносить удар у відповідь,” – заявляє нардеп.

Не кидає своїх й інший “бурштиновий нардеп”, член “Народного фронту” Максим Поляков. Він з’явився до Солом’янського райсуду, щоб взяти на поруки свою помічницю Тетяну Любонько. Перед цим він намагався очистити своє ім’я з трибуни Верховної Ради.

Зрештою суд постановив взяти помічницю нардепапід варту на два місяці з можливістю внести заставу в розмірі 160 тисяч гривень.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ і САП затримали трьох помічників народних депутатів, охоронця і двох представників “Депутатського контролю” за підозрою в отриманні від іноземної компанії $300 тисяч хабара для передачі Розенблату і Полякову.

За версією слідства, за грошову винагороду ці нардепи погодилися проштовхнути внесення змін у законодавство щодо видобутку бурштину.

До Генпрокуратури направлено подання про зняття з Розенблата і Полякова депутатської недоторканності та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *