Полювання на “посіпак Януковича” триває. Затримали власницю “Вернум банку”, нові підозри отримали Азаров і Арбузов

Голову наглядової ради “Вернум банку” Наталію Ігнатченко затримали за підозрою у відмиванні коштів злочинної організації екс-президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.

“Затримано також Н. Ігнатченко та А. Фролова, які підозрюються у відмиванні через підконтрольні підприємства-нерезиденти коштів, здобутих членами ОЗУ. Сьогодні їм обирається запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або застава у розмірі 1 млрд грн. “, – написав генпрокурор у Фейсбуку.

“Вернум Банк” заснований у 2009 році. Його єдиним власником через ТОВ “Люкс-Інфо” є Наталія Ігнатченко. Згідно з даними НБУ, за розміром активів на 1 квітня 2017 року Вернум Банк посідав 74-е місце (360,122 млн грн) серед 90 банків, що діяли в країні.

Нові підозри Азарову й Арбузову

Тим часом нові підозри оголосили екс-прем`єру Миколі Азарову й колишньому голові НБУ Сергію Арбузову, які вже перебувають у розшуку.

Тепер Азаров фігурує співучасником у справі про незаконне заволодіння видобутим ПАТ “Укргазвидобування” та ПАТ “Укрнафта” скрапленим газом. Сума збитків державі – 2,2 млрд грн.

Арбузову закидають співучасть у заволодінні грошовими коштами ДАТ “Чорноморнафтогаз” на суму 3,2 млрд грн при купівлі двох самопідіймальних бурових установок В-312 “Петро Годованець” і В-319 “Україна”.

“Вишки Бойка”

Нагадаємо, в 2011 році ДП “Чорноморнафтогаз” придбало дві глибоководні бурові платформи по $400 млн кожна. Угоди на них уклали не безпосередньо в Сингапурі на заводах “Keppel FELS”, а через посередників.

Першу придбали у британської Highway Investments Processing. У 2013 році норвезька компанія Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою “дочку” безпосередньо “Нафтогазу” за $220 млн, тоді ж як у “Нафтогазі” заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф.

Оскільки тоді міністром енергетики був нинішній очільник “Опозиційного блоку” Юрій Бойко, їх прозвали “вишками Бойка”.

У 2014 році Росія внаслідок анексії Криму захопила обидві бурові установки, а в 2015 році відбуксувала їх ближче до Криму.

27 січня 2017 року Приморський райсуд Одеси арештував чотири самопідйомні бурові установки  ПАТ “Чорноморнафтогаз”, захоплені Росією в результаті анексії Криму: В-312 “Петро Годованець”, В-319 “Україна”В-319 “Україна”, “Сиваш” і “Таврида”.

У травні 2017 року ГПУ заявила: слідство не встановило, що документи щодо закупівлі вищезгаданих бурових установок підписував Юрій Бойко.

Водночас у грудні 2017 року генпрокурор  заявив, що слідство щодо так званих “вишок Бойка” на фінальній стадії і незабаром з очільника “Опозиційного блоку” зніматимуть депутатську недоторканність.

Спецконфіскація мільярдів Януковича. Як відбирають майно у “посіпак старого режиму”

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *