“Український репортер” з Євгеном Дударем в гостях у Першого національного телеканалу (+відео)

«Хтось міряє своє життя цяцьками, почепленими на груди. Хтось – по щаблях службової драбини. Хтось – по нашпарованих достатках…». Письменник-сатирик Євген Дудар міряє життя по усмішках, які дарує людям. Про це й каже. І ми знаємо, що це справді так. Наприклад, його виступ «Покажемо шушвалі на двері» за короткий час в інтернеті переглянули понад 600 тисяч осіб.

Цього місяця, у січні, у Євгена Михайловича – ювілей. У Будинку художника 28 січня пройде творчий вечір письменника.

Нещодавно нам випала нагода стати учасниками популярної телепередачі «Надвечір’я. Долі» Першого національного телеканалу. Ми прийшли на гостину до Євгена Дударя, яку влаштувала творча група «Надвечір’я. Долі». Звичайно, говорили про славного майстра слова.

Гай-гай, скільки ж тих знаменитих усмішок було прочитано ним у різних залах та аудиторіях. Тисячі й тисячі! І неодмінно глядачі довго-довго аплодували, а часто і піднімалися з місць, показуючи тим самим непідробне захоплення. Запримітьмо, що сатирик ще й актор розмовного жанру! Блискуче володіє цією справою.

О, Дудар уміє завести залу, що називається з півоберта. Євген Михайлович розповідав нам, що колись давно, під час концерту в Палаці «Україна», він «зачарував» навіть радянського генсека Брежнєва. Дудар ризикнув тоді прочитати одну цікаву річ – певну крамолу.

Отже, замість того, щоб читати рекомендоване щось смішненьке, почав читати про страйки, про те, що в’язниці треба провітрювати. У залі наступила така тиша, що чути було, як Брежнєв покахикує.

Книжки для українських воїнів від Євгена Дударя

Це вже потім, за лаштунками, Дударю сказали: «Генеральний спитав: “Кто это выступает?» Йому підказали: “Писатель-сатирик”. Він здивувався: “Так он что, сам и пишет?! Взять в концерт съезда партии…”

Вже тривалий час письменник Дудар мешкає на хуторі «Мозамбік». У нього тут завжди – безвізовий режим. Гостинно запрошує до себе друзів, шанувальників таланту, із задоволенням пригощає яблуками, горіхами, виноградом…

На хуторі “Мозамбік”. Євген Дудар уміє розвеселити…

На цьому хуторі у Євгена Михайловича є потужна команда – достойники «Мозамбіка» – Вітя Царапкін, Ваня Молдаван та Ізя Чачкес. Вони навіть створили особливу організацію. Ось послухайте:

«Враховуючи сучасну воєнну, криміногенну, патогенну і матогенну ситуації, нещодавно було створено КГБ «хутора Мозамбік» в персонах ревтрійки – Вані Молдавана, Віті Царапкіна та Ізі Чачкеса. КГБ (Комітет Громадської Безпеки) – себто «ревтрійка» ( ревізійна трійка) взяла на себе зобов’язання відслідковувати чиновницьке свавілля, повійство політичне й духовне, корупцію та інші метастази кремлівської зарази. І це не лише у межах хутора «Мозамбік», а всієї України, «Джунглів Європи» і навіть світу. Отже, роботи буде і нам, і вам».

Ось цим також цікавий Дудар, людина, до якої не можна не горнутися душею. У Євгена Михайловича є вислів: «Мій Майдан – письмовий стіл».

Якось ми поцікавилися, у чому секрет його вічної молодості?

– У життєвій правді, закономірності і тверезому поглядові на дійсніть, – такою була відповідь.

Леонід ФРОСЕВИЧ, Світлана КОВАЛЬОВА

Повний випуск програми ««Надвечір’я. Долі» можна подивитися тут.

Відео виступів Євгена Дударя в редакції «Українського репортера»

Українці кажуть: не треба “ля-ля”

Євген Дудар про генетичний код українців

Вказати шушвалі на двері

Відлуння болю

Чолобитна Євгена Дударя до Богдана Хмельницького

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =