Вітаємо з Днем народження легендарного письменника-сатирика Євгена Дударя! (+відео)

Cьогодні у Євгена Михайловича Дударя, легендарного письменника-сатирика – День народження.

Редакції “Українського репортера” особливо приємно вітати уславленого майстра слова, постійного автора нашого видання, Заслуженого діяча мистецтв України, лауреата низки літературних премій. У 1990 році Євгена Михайловича було нагороджено Золотою медаллю Тараса Шевченка Спілки визволення України (Австралія) за боротьбу проти тоталітарних режимів. Ще юнаком на Тернопіллі Євген Дудар допомагав воїнам УПА, дивом уник арешту.

Євген Дудар

З-під пера письменника вийшло багато збірок сатири та гумору, публіцистичних книг. Євген Михайлович є також професійним артистом-виконавцем власних творів, у його творчому доробку — понад десять тисяч публічних виступів, творчих вечорів, радіо- і телезустрічей.

Відеопамфлети письменника, записані в редакції нашого видання, у соцмережах подивилися більше 5 мільйонів глядачів! Своєрідний рекорд.

Його творами зачитуються в містах і селах. Бо памфлети, гуморески – яскраві, сповнені великої любові до рідної землі й водночас наповнені гнівом до ворогів, до різної шушвалі, до перекинчиків усіх калібрів…

Коли Євген Михайлович читає свої твори (особливо «До батька. І молитва, і сповідь»), то дуже часто аудиторія піднімається з місця… Затамовуючи подих, ловить кожне його слово. Бо люди чують серцем, душею… Тільки справді народні письменники стають улюбленцями мільйонів!

Хоч Дудар не має “зоряної хвороби”, що притаманна деяким сучасним літераторам. Він просто упрігся в письменницький плуг і потужне тягне його.

За що «воює» Дудар? Він ще на початку Незалежності сказав, що на цьому «плацдармі» точитимуться бої. Як глобального, всесвітнього масштабу, так і локальні. Тут буде йти війна. За нашу молоду державу. За нашу багатостраждальну землю. За нашу понівечену віру. За нашу солов’їну мову. За наші обкрадені душі. За наші поранені серця…

Сьогодні, під час лютої борні з російськими військами гостре слово письменника також на своєрідній передовій, пропагуючи дивовижну силу духу українців, їхнє одвічне волелюбство, козацьку звитягу.

Автограф від Майстра Слова.

Ось такий він, всенародний наш Євген Дудар із знаменитого “Хутора Мозамбік”.

Євген Дудар

Редакція «Українського репортера» щиро вітає письменника, свого постійного автора, великого друга нашого видання і зичить йому переможного настрою, оптимізму та бадорості! Нехай повсякчас вам буде легко та гарно, дорогий Євгене Михайловичу! Зичимо міцного козацького здоров’я, нових блискучих книжок! Будьте здорові ще многая-многая літа!

Леонід ФРОСЕВИЧ, Світлана ФРОСЕВИЧ

Відео виступів Євгена Дударя в редакції «Українського репортера»:

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *