У суді над Януковичем допитали екс-очільника МЗС Дещицю (+відео)

В Оболонському райсуді Києва відбулося чергове засідання у справі про державну зраду екс-президента України Віктора Януковича.

Сьогодні як свідка сторони обвинувачення допитали чинного посла України в Польщі і колишнього в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещицю.

На початку допиту він розповів, що кілька разів бачився з Віктором Януковичем у 2010-2012 роках, коли був послом у Фінляндії та Ісландії. Конфліктних ситуацій, за його словами, у нього з екс-президентом не виникало.

Також Дещиця заявив, що Росія ввела свої війська на територію Криму після звернення екс-президента.

“Засідання Ради безпеки ООН 3 березня 2014 року скликали за ініціативи Росії для того, щоб виправдати присутність у Криму великої кількості російських військ. І підставою для цього виправдання було не лише рішення Ради Федерації, а й  дозвіл президента Путіна, які базувалися на зверненні президента Януковича до Москви, щоб ввести російські війська до Криму”, – заявив Дещиця.

Він зауважив, що першим до РФ з проханням ввести війська до Криму ще 1 березня звернувся так званий “прем’єр-міністр Криму” Сергій Аксьонов.

Адвокати екс-президента-втікача питали його, чому Україна у березні 2014 не намагалася завадити втраті півострова. Дещиця заявив, що лідери Майдану свідомо вирішили не воювати за Крим.

“Це було колегіальне рішення Ради безпеки, ООН і України. Запровадження воєнного стану могло мати відповідні наслідки, про які нас попереджали також наші міжнародні партнери, і цю інформацію я також доводив членам Ради нацбезпеки і оборони України. Йшлося хоча б про те, що під час воєнного стану не можна було б провести вибори президентські чи парламентські. А такі вибори були необхідні у зв’язку з тим, що сталося самоусунення президента від влади “, – заявив Дещиця.

Нагадаємо, в Оболонському райсуді Києва Януковича судять за звинуваченням у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (поплічник – одна з категорій співучасника злочину), ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій) Карного кодексу України.

Паралельно ще одну кримінальну справу проти Януковича розглядає Печерський райсуд Києва. Тут його судять за організацію вбивств учасників Революції Гідності. Справа нараховує 93 томи. Сьогодні там розглядають клопотання Генпрокуратури про дозвіл на спеціальне досудове розслідування стосовно Януковича у справі про розстріли на Майдані.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *