Спроба №2. Верховна Рада другий день намагається прийняти закон про реінтеграцію Донбасу

Верховна Рада 17 січня знову розглядає в другому читанні законопроект про реінтеграцію (або ж деокупацію) Донбасу та визнання Росії країною-агресором. Нагадаємо, до президентського законопроекту №7163 “Про забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” включено 673 правки, які парламент у вівторок, 16 січня, розглядав цілий день. Нардепам вдалося вивчити 482 поправки.

При цьому нардепи провалили всі спроби включити в законопроект питання про окупацію Криму, визначити чіткі дати початку окупації Донбасу й Криму та визнати “ДНР” і “ЛНР” терористичними організаціями. З документа викреслили згадки про Мінські угоди, про які йдеться у преамбулі. Законопроект про реінтеграцію дозволяє Президенту України використовувати збройні сили на Донбасі.

Спікер Андрій Парубій прогнозує, що голосувати за законопроект у другому читанні будуть завтра, 18 січня, о 10:40. Перед цим секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки і оборони, член фракції “Блок Петра Порошенка” Іван Вінник, який представляв законопроект у парламенті, зачитає нову версію документа.

Іван Вінник охарактеризував цей документ як “рамковий закон, своєрідну “конституцію для Донбасу”. Він зауважив, що військовий стан оголошувати не можна, тому що це стане casus belli (приводом до війни) з Росією.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” 4 жовтня 2017 року. 6 жовтня його у першому читанні підтримала Верховна Рада, як і законопроект №7164 “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *