Пісні війни: уперше воїни співають із зірками

Нещодавно учасник АТО, поет-бард Олекса Бик разом із лідером гурту “Тінь сонця” Сергієм Василюком на професійній студії записали пісню “Янголи у камуфляжі”.

Цей музичний твір створено в межах соціально-мистецького проекту #ПісніВійни. А завершальним акордом масштабної громадської ініціативи стане випуск цієї осені музичного альбому, до якого увійдуть 15 сучасних україномовних військових пісень, написаних захисниками Вітчизни та записаних в унікальних дуетах бійців із відомими українськими артистами.

“Український репортер” поспілкувався з ініціатором та координатором проекту #ПісніВійни, журналістом, промоменеджером Галиною ГУЗЬО (на знімку).

– Пані Галино, чи зверталися по допомогу до держави щодо підтримки проекту?

– Скажу відверто – ні. Річ у тім, що від самого початку мені було зрозуміло, що такий проект має бути волонтерським, громадською ініціативою. Без політики і над політикою. Однак мені дуже хочеться вірити: те, що нам уже вдалося зробити у контексті соціально-мистецького проекту #ПісніВійни, і те, що ми ще зробимо у майбутньому, стане хоча б невеличкою складовою державної політики у напрямку патріотичного виховання, передовсім молоді, підтримки морального духу українського війська і стратегічного укріплення нашого інформаційного простору.

Утім, думаю, до держави ми ще звернемося – на етапі цільового розповсюдження компакт-дисків #ПісніВійни. Адже дуже важливо, щоб ці CD потрапили туди, де вони найбільш потрібні: у зону АТО – до воїнів і мирних жителів, у військові частини, в освітні заклади України…

А була зацікавленість із боку народних артистів України?

– Знаєте, у нашому проекті немає жодного народного артиста. Здається, навіть заслужених немає (усміхається). А хіба важливі ці звання? Для проекту #ПісніВійни куди важливіші щирість намірів і повна творча віддача. Усі артисти, що взяли участь у записах пісень, авторами яких є українські воїни, не випадкові. Вони – справжні українці, які вже не один рік на музичному фронті борються за нашу ідентичність: за мову, пісню, національну ідею. До проекту долучилися вокальна формація «Піккардійська Терція», співак та композитор Павло Табаков, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Фома (Сергій Фоменко) із гурту «Мандри», Арсен Мірзоян, співачки Ірина Доля, Оксана Муха та Аничка Чеберенчик, а також фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо, Віктор Винник із групи «Мері», співак Тарас Гаврик, сестри Тельнюк, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, співачка Анастасія Приходько.

Більшість із цих співаків допомагають фронту не тільки творчо, а й конкретними діями. Наприклад, співачка Аничка Чеберенчик за останні роки дала у США (а вона там зараз мешкає) десятки благодійних концертів, під час яких зібрала на лікування поранених в АТО бійців понад 100 тисяч доларів. Про волонтерство гурту «Антитіла» та часті виступи на Донбасі Сергія Василюка («Тінь Сонця») ваші читачі, мабуть, точно чули.

– Хто добирає репертуар, і як це відбувається?

– Щоразу усе починається з пісні. А за піснею – історія людини: воїна, який знайшов у собі сили і талант розповісти про те, що пережив на війні. У проекті такі наші захисники: Олександр Рожко, Зиновій Медюх, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Максим Перев’язко, Андрій Шевчук, Петро Комендат, Сергій Тітаренко, Станіслав Паплінський, Ірина Красота, Ігор Шолтис, Олекса Бик, Роман Семисал…

Спочатку я шукала пісні чи вірші, написані нашими захисниками, в Інтернеті, розпитувала військових і волонтерів. Згодом бійці самі почали надсилати свої пісні. Проект має команду – це і музичні продюсери, які відповідають за звучання кожної пісні, і військові, які допомагають консультаціями. Цією командою і вирішуємо, яку пісню робимо у проекті, а яку – ні. На це впливає дуже багато факторів. Остаточне рішення приймаю я: хтось мусить брати на себе відповідальність. Сподіваюся, усі пісні, які запишемо для альбому #ПісніВійни, знайдуть свою дорогу до сердець слухачів. Принаймні ми – хто бере участь у створенні кожного синглу – зі свого боку робимо для цього все, що вміємо. Вкладаємо душу і тримаємо планку.

– Може, варто збільшити тираж?

– Наразі задумано видати 5 тисяч дисків. Такий тираж –доволі великий, адже рідко хто із відомих в Україні артистів видає свої альбоми у такій кількості. Це світова тенденція, бо усе більше людей віддають перевагу Інтернету – слухають там музику, купують пісні та альбоми на онлайн-ресурсах, а не на фізичних носіях. Зрештою, кожен сингл нашого проекту ми викладаємо в Інтернеті, і він доступний для кожного – слухайте, дивіться, поширюйте!

Але #ПісніВійни матимуть і фізичний тираж – для початку 5 тисяч примірників. Правда, наразі на це ще немає жодної копійки… Компанія «Наш формат» погодилася випустити альбом за собівартістю, але такий великий тираж – це немалі кошти. Протягом року завдяки небайдужим людям (в Україні і США) нам вдалося акумулювати гроші на записи пісень на професійній студії. Дуже сподіваюся, що і на фінальному етапі – на видання CD – також знайдуться меценати.

– Це аудіодиски?

– Так.

– А відеовиступи?

– Кожну пісню із нашого проекту ми підкріплюємо відеорядом. Це свого роду кліпи, які поєднують робочі кадри зі студії звукозапису – коли у студії зустрічаються воїн-автор і відомий артист, із воєнною хронікою. Відеопартнером нашого проекту є «Громадське. Львів» – усі залаштунки запису пісень знімає оператор Олег Шмідт. А документальними кадрами із зони АТО і полігонів із нами ділиться Центральна телерадіостудія Міністерства оборони України. Крім того, два кліпи («Бог біля тебе» і «На схід») зняв професійний відеопродакшн Art Side Production. Усі відео можна переглянути на офіційному YouTube-каналі нашого проекту.

– Чи пропонували ви українським каналам, радіостанціям ці записи?

– Ми робимо прем’єру кожного синглу. Відтак кожну нашу пісню отримують усі радіостанції України. У ротацію #ПісніВійни потрапляють на те радіо, яке не каже, що «война нынче уже как-то не в тренде»… Щоденно пісні з нашого проекту можна почути на радіо ROKS, «FM Галичина», «Армія-ФМ», а також на десятках регіональних та онлайн-радіостанцій. У мережі маємо свій канал на soundcloud.

– Розкажіть, будь ласка, трішки про себе. В кого і як народилася ця ідея?

– За освітою я – журналіст, закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. 15 років пропрацювала у відділі культури щоденної газети «Високий Замок». Останні п’ять років працюю менеджером співака, володаря титулу «Голос країни» Павла Табакова і промоменеджером вокальної формації «Піккардійська Терція» та балету «Життя». Як медіа-менеджер долучаюся і до інших музичних та культурних проектів.

Ідея проекту #ПісніВійни виникла у мене під час запису на студії Jenny Records пісні Павла Табакова «Дорога на схід», для виконання якої ми знайшли п’ятьох воїнів АТО. Тоді я познайомилася з цими мужніми і водночас творчими хлопцями. Виявилося, вони також пишуть вірші, пісні… Мені захотілося зібрати цю сучасну фронтову творчість і записати на якісному рівні, видати окремим альбомом. І ось уже рік нашому проекту! За цей рік #ПісніВійни згуртували довкола себе десятки справжніх українців! За цих людей, за їхню щиру творчість та безкорисливу допомогу у втіленні ідеї в життя я найбільше вдячна долі! За цей рік записано уже одинадцять пісень, авторами яких є українські воїни. Вони й виконали ці пісні в унікальних дуетах із відомими артистами.

Презентовано наразі вісім пісень. 16–17 травня – прем’єра дев’ятої пісні «На схід» у виконанні десантника Богдана Ковальчина і лідера гурту «Мері» Віктора Винника. Альбом #ПісніВійни вийде до Дня захисника України, 14 жовтня 2017 року.

– Дякуємо за розмову.

Більше про проект #ПісніВійни – тут

Слухати #ПісніВійни тут:

Світлана КОВАЛЬОВА
Фото Маркіяна ЛИСЕЙКА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *