Якими будуть економічні реалії України в 2018 році. Експертна оцінка

Сьогодні триває падіння на світових фондових ринках, яке почалося в США та продовжилося в інших частинах світу. Воно дійде і до нас. Але не через падіння вартості акцій, ринок яких у нашій країні відсутній. Це відбудеться через подальше падіння рівня інвестицій та зменшення темпу росту середньої заробітної плати.

Розмір прямих іноземних інвестицій упав в усьому світі після кризи 2008 року і досі не повернувся на докризовий рівень. Найрозвинутіші країни замикаються в собі, створюючи бар’єри вільній торгівлі. Рівень життя, який ми спостерігали з 2004 по 2008 рік в Україні, був обумовлений саме високим рівнем іноземних інвестицій.

Але казка закінчилася, і необхідно нам будувати економіку самостійно. Тим більше, що іноземці не бажають інвестувати в нашу країну після 2014 року. Нинішнє падіння світового фондового ринку призведе до того, що в 2018 році нам розраховувати на іноземні інвестиції не варто.

Водночас урядом заплановано зростання заробітної плати та всіх соціальних виплат. Єдиними “ліками” для стабільності залишається кредитування МВФ, оскільки зростання економіки України в 2% за рік не зможе дати необхідної внутрішньої бази задля стабільності. Зростання українського експорту йде стабільно, але повільно, переважно за рахунок агросектору. В той же час промисловість показує постійне падіння. В таких непростих умовах вступили ми у 2018 рік. А вже восени на нас чекають ритуальні передвиборчі “танці”.

Олексій ДОРОШЕНКО, економіст

Сторінка Олексія Дорошенка у Фейсбуку

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + one =