Новий обвал фондових ринків. Чи докотиться хвиля до України?

Після дводенного зростання вдруге за тиждень обвалився фондовий ринок у США. Як уже писав “Український репортер”, 5 лютого в Америці спостерігалася справжня паніка: індекси впали на 4-5%, втративши за одну торговельну сесію все річне зростання. 

9 лютого ситуація повторилася: американський фондовий індекс Dow Jones, що відображає рух акцій промислових компаній, за одну торговельну сесію впав на 4,1%. Індекс S&P, що формується на базі показників 500 найбільших компаній США, також втратив 3,75%, індекс високотехнологічних компаній Nasdaq – 4%. Більш ніж на 5% обвалилися акції високотехнологічних компаній Microsoft, General Electric, Intel.

На тлі нового обвалу в США, інвестори стали вкладатися в захисні активи. Прибутковість десятирічних держоблігацій США напередодні майже досягла піку в 2,88%.

Панічні настрої американських інвесторів передалися і в Азію. Індекс Nikkei Токійської фондової біржі, що відображає ціну акцій 225 найбільших японських компаній, на початку торгів впав більш ніж на 3,5%, однак поступово став відігравати падіння. Падінням відкрився і європейський ринок акцій.

Тим часом експерти намагаються розібратися, що ж відбувається на фондовому ринку США. Однією з причин падіння ринку 5 лютого називали призначення Джерома Пауелла головою Федеральної резервної системи США. Аналітики припускають, що він може підвищити ключову облікову ставку для приборкання інфляції. Вчора, 8 січня, представники ФРС підтвердили, що очікується три етапи підняття облікової ставки. Це суттєво підвищить вартість кредитів для бізнесу і споживачів.

Цікаво, що причиною інфляційних побоювань у США є добрі новини щодо стану ринку праці та зростання зарплат. Зокрема, безробіття у США в січні становило 4,1%, а погодинна заробітна плата зросла на 2,9% – до $26,74. Крім того, у січні в США створили 200 тисяч нових робочих місць, що на 20 тисяч більше, ніж очікувалося.

Чому ж індекси впали 9 лютого – ніхто не розуміє. Помірне коригування курсу акцій очікувалося давно, адже останнім часом основні індекси в США, Європі та Азії демонстрували стрімке і динамічне зростання. Однак загалом аналітики не бачать приводу для паніки і стверджують, що рецесію в США поки що нічого не віщує.  

Спусковим гачком для нового обвалу могло стати рішення конгресу США про підвищення видатків на оборону. Це збільшить дефіцит бюджету майже на $300 млрд в наступні десять років. 8 лютого сенат США схвалив поправки, які підвищують фінансування армії США до $716 млрд на рік.

Ще однією причиною нової хвилі обвалу фондового ринку називають подешевшання криптовалют, зокрема біткойна. Весь останній тиждень він торгується в інтервалі $6-8 тисяч. Експерти припускають, що “бульбашка криптовалют” ось-ось лусне й інвестори виволять гроші з цього ринку і вкладають її в нерухомість.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *