Скільки біткойнів в Україні? Citigroup оцінив об’єми вітчизняного ринку криптовалюти
Аналітики банку Citigroup оцінюють об’єми українського ринку Bitcoin в $2,5 млрд доларів. Про це повідомив фінансовий аналітик ICU Михайло Демків, посилаючись на звіт банку Citigroup.
За його даними, країни з більш високим рівнем тіньової економіки, до яких належить й Україна, більше схильні до транзакцій у криптовалюті.
Варто додати, що вартість біткойна за останній місяць впала майже на третину, 18 січня вартість критптовалюти №1 коливається в межах $11-12 тисяч. Свого історичного піку біткойн досяг 16 грудня 2017 року, коли його ціна зросла до $19 343. 6 січня 2018 року за нього давали $17 135.
Варто сказати, що інші криптовалюти також демонструють падіння: з грудня Ethereum подешевшав на 16%, BTC Cash впав на 20%, Ripple – на 24%. Загальна капіталізація ринку криптовалюти знизилася з $709 млрд до $577 млрд.
Падіння курсу біткойна, можливо, пов’язано з бажанням влади КНР заблокувати внутрішній доступ до централізованих платформ, де торгується криптовалюта. Під державний контроль повинні потрапити як окремі особи, так і компанії, що надають послуги зі створення ринку і розрахунку для централізованої торгівлі. Також Нацбанк КНР доручив Національній асоціації інтернет-фінансів країни (NIFA) вимагати від китайських регіональних властей, щоб вони почали регулювати обсяги майнінгу – видобутку криптовалюти – для заощадження електроенергії.
Водночас аналітики банку Morgan Stanley вважають: якщо криптовалюта не буде використовуватися як засіб розрахунку, то її вартість падатиме.
11 січня президент Росії Володимир Путін заявив, що криптовалюта не є перспективним платіжним засобом, її не можна розглядати як перспективний засіб накопичення.
Очільниця Федеральної резервної системи США Джанет Йєллен заявила, що ФРС не хоче брати участі у регуляції криптовалют.
Наприкінці листопада українські регуляторні органи випустили наступну заяву: “Ми, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку і Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, переконані, що складна правова природа криптовалют не дозволяє визнати їх ані грошовими коштами, ані валютою і платіжним засобом іншої країни, ані валютною цінністю, ані електронними грошима, ані цінними паперами, ані грошовим сурогатом…
Попереджаємо – ризики втрати коштів при здійсненні операцій із криптовалютами є надзвичайно високими. Усі, хто планує вкладати власні кошти в криптовалюти, мають усвідомлювати, що здійснюють такі операції на власний ризик”.