Рада ухвалила закон про реінтеграцію Донбасу

Законопроект про реінтеграцію Донбасу має створити нову правову основу для вирішення завдання з відсічі ворожій агресії на Донбасі, а у перспективі – для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону. Ним визначаються правовий режим окремих районів Донецької та Луганської областей як тимчасово окупованої території України, а також мета та засоби державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово ОРДЛО, йдеться у пояснювальній записці.

“Російська Федерація ініціювала, організовувала та підтримувала терористичну діяльність в Україні, здійснює збройну агресію проти України та тимчасову окупацію частин її території, застосовуючи регулярні з’єднання і підрозділи збройних сил та інших військових формувань РФ”, – йдеться в документі.

Згідно з текстом документа, межі тимчасово окупованих територій на Донеччині та Луганщині визначаються президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генштабу ЗСУ.

Тимчасова окупація Росією територій України, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для РФ жодних територіальних прав.

Україна визнаватиме лше два документи, які видаються окупаційними “властями” на окупованих територіях: свідоцтва про народження і смерть.

Відповідальність за моральну та матеріальну шкоду, завдану Україні та її громадянам, покладається на Росію. Люди, які брали участь у збройній агресії чи окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність.

У випадку введення воєнного стану координацію і контроль на окупованій території Донеччини та Луганщини здійснює Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ за керівництва Генштабу.

Порядок в’їзду/виїзду осіб, переміщення товарів з/на тимчасово окуповані території Донеччини та Луганщини визначається Кабміном і здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду. Право обмежувати переміщення людей і товарів покладено на Командувача об’єднаних сил.

Антитерористичну операцію можуть завершити у зв’язку із введенням воєнного чи надзвичайного стану або з початком “здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони”, “відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації на Донеччині та Луганщині”.

У документі не йдеться про окупацію Криму, є лише відсилочна норма до закону про Крим.

Водночас не названо чіткої дати початку окупації Донбасу і Криму, “ДНР” і “ЛНР” не визнаються терористичними організаціями. З документа викреслили всі згадки про Мінські угоди, про які йдеться у преамбулі.

За фізичними особами, державою Україна, територіальними громадами сіл, селищ, міст, які розташовані на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, державними органами, органами місцевого самоврядування та іншими суб’єктами права зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект №7163 “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях” 4 жовтня 2017 року. 6 жовтня його у першому читанні підтримала Верховна Рада, як і законопроект №7164 “Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей”.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *