Біткойн розколовся: як тепер інвестувати в криптовалюту №1
Найвідоміша і найпопулярніша криптовалюта світу біткойн (Bitcoin) розпалася на дві: оригінальний біткойн і новий Bitcoin Cash. Тепер дві майже ідентичні криптовалюти будуть співіснувати, але при цьому дотримуватися різних правил. Всі власники біткойнів автоматично отримали таку ж кількість Bitcoin Cash, і тепер майнерам доведеться самим визначитися, яку саме валюту вони підтримуватимуть у майбутньому.
Зараз ціна одного оригінального біткойна становить приблизно $2,7 тисячі, а нового Bitcoin Cash – $650. Курс новачка швидко зростає.
Розкол біткойну стався через непорозуміння між учасниками ринку криптовалюти. Через прагнення збільшити швидкість транзакцій китайські розробники запропонували збільшити розмір блоку, в якому зберігаються дані щодо операцій, з 1 до 2 мегабайтів. Оновлення програмного забезпечення було заплановано на 1 серпня.
Тут треба пояснити, що біткойн, як і інші криптовалюти, працює за допомогою технології блокчейн. Це ланцюжок блоків транзакцій, коли інформація про них оновлюється у пристроях по всьому світу одночасно. Зростання популярності біткойна призвело до послідовного зростання числа операцій. У зв’язку з цим час обробки транзакцій збільшився, що потребує нових потужностей.
З китайцями не погодились інші великі майнери, в основному західні, які запропонували поміняти не розмір блоку транзакцій, а його вміст. Блок умовно можна розділити на дві частини – дані про транзакції і цифровий підпис. Американські фахівці запропонували прибрати з блоку підпис, а замість нього додати ще одну клітинку з операціями.
Загалом обидві сторони змогли дійти згоди і приготувалися до зміни правил видобутку грошей, однак мережа залишилася єдиною. Втім у процес втрутилася ще одна група, яка вважала, що нове програмне забезпечення, яке отримало назву Segregated Witness, або segwit, буде недостатньо ефективним і не збільшить розмір блоку належною мірою. Саме через них і сталося розщеплення біткойна і в світі з’явилася нова криптовалюта Bitcoin Cash.
Відмінності Bitcoin Cash від звичайного біткойна полягають у відсутності встановленого segwit, а також у максимальному розмірі блоку транзакцій, який збільшився до 8 мегабайт.
Ініціатором розколу, за різними оцінками, належать лише 3-10% обчислювальних потужностей біткойнів, тому особливої підтримки нова криптовалюта не отримала. Великі майнінг-пули та звичайні користувачі досі не визначилися, чи варто займатися Bitcoin Cash, якщо є старий і дуже дорогий біткойн. Також є певні застереження щодо безпеки здійснення переказів.
В Україні майнінг – тобто видобуток біткойнів, поки що не прописаний законодавчо жодним чином. Переважна більшість українців (і лише ті, що мають доступ до інтернету) досить приблизно представляють, що таке криптовалюта.
Лише нещодавно в Одесі почав роботу перший в Україні термінал для купівлі та продажу електронної валюти біткойн (Bitcoin). Біткойн-ATM розташований у торговельному центрі на вулиці Єкатерининській.
Термінал підтримує операції в обох напрямках: біткойни можна придбати за гривні, а також можна продати біткойни за курсом і отримати гривні на руки. Апарат приймає купюри номіналом 100, 200, 500 гривень, а “видає” біткойни на суму, кратну 500 грн.
На даний момент кількість біткойн-банкоматів у світі, за даними сервісу CoinATMRadar, сягнула 1405.
Треба сказати, що запустили біткойни лише 2009 року. Біткойн – це система цифрових грошей, всі угоди з якими відбуваються без участі третіх осіб. Біткойни існують лише у вигляді записів у електронній базі, де зберігаються всі операції з їхнього ходіння. В інтернет-гаманцях, що функціонують як банківські рахунки, користувачі мають свою “біткойн-адресу”.