Битва за біткойни. Держава почала полювання на “майнерів”
Столичні правоохоронці “накрили” цілу біткойн-ферму. У непрацюючому басейні Київського інституту електрозварювання імені Патона 200 комп’ютерів незаконно видобували криптовалюту “біткойн” (Bitcoin). Про це йдеться у постанові Святошинського райсуду столиці.
Порушення закону в тому, що випуск та обіг біткойнів на території України заборонений.
Повідомляється, що підриємливі “майнери” організували “вирощування” криптовалюти без жодних договорів і дозволів. Отриману завдяки комп’ютерам криптовалюту вони конвертували і переводили на рахунки фіктивних підприємств, які, в свою чергу, скидали гроші на їх особисті банківські картки.
Суд дозволив слідчим вилучити у “майнерів” сервери, комп’ютери, мобільні телефони, планшети, ноутбуки, флешки, сім-карти та банківські картки для проведення досудового розслідування.
Мабуть, це перша в історії України кримінальна справа проти “біткойнів” і “майнерів”. Вона може надихнути правоохоронців активніше боротися з “майнерами”. Це принесе непогані дивіденди, адже курс оригінального Bitcoin сьогодні – $3200-3700, це в 2,5 раза більше, ніж на початку березня, коли біткойн вперше в історії перевищив ринкову вартість унції золота (31,1 грама). До того ж обладнання для “вирощування” біткойнів імпортне і доволі дороге.
Незважаючи на те, що Нацбанк вперто не визнає криптовалюту, в Одесі з початку травня працює перший в Україні термінал для купівлі та продажу біткойнів. Біткойн-ATM розташований у торговельному центрі на вулиці Єкатерининській.
Не звертають увагу на НБУ й українські політики. Лише вчора “Український репортер” розповідав про голову Одеської обласної ради Анатолія Урбанського, який інвестує у популярну криптовалюту світу. 1 серпня він придбав 4256,3278 одиниць Bitcoin Cash на суму 32,4 мле грн.
У своїй декларації політик також вказав 4256,3278 старих біткойнів. Станом на 31.12.2016 вони коштували 111,1 млн грн, а станом на сьогодні, 10 серпня, – понад 350 млн грн!
Про те, як найвідоміша і найпопулярніша криптовалюта світу біткойн (Bitcoin) розпалася на дві – оригінальний біткойн і новий Bitcoin Cash – “Український репортер” писав тут