На сервері Державної судової адміністрації працювали інтернет-магазини. Тут також добували криптовалюту

У Києві судитимуть чиновника, який незаконно використовував потужності Державної судової адміністрації України для видобутку криптовалюти.

За версією обвинувачення, цей фахівець незаконно використовував для власних потреб мережеве та системне обладнання, призначене для забезпечення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень, веб-порталу «Судова влада» та Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Зокрема, з січня по травень 2018 року за допомогою шкідливого програмного забезпечення цей «розумник» здійснював видобуток електронних грошей (криптовалюти). Крім цього, розміщував на серверному обладнанні судової адміністрації сторонніх інтернет-ресурсів, доступ до них за допомогою IP-адрес та каналу зв’язку ДСА України, а також адміністрував їх.

Відтак обладнання, призначене для функціонування онлайн-сервісів органів судової влади України, до серпня 2018 року використовувалось для роботи трьох інтернет-магазинів та ресурсу для любителів мотоциклів типу «Chopper».

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.

Зловмиснику повідомлено про підозру. Обвинувальний акт направлено до Печерського районного суду, інформує прокуратура міста.

Раніше «Український репортер» з посиланням на ДБР розповідав про цю справу. Тоді було повідомлено про підозру двом особам держпідприємства «Інформаційні судові системи» Державної судової адміністрації України.

Зазначимо, що Державну судову адміністрацію України очолює Зеновій Холоднюк.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *