Війна торгівлі не завада: Росія є найбільшим покупцем продукції українського ВПК

У 2016 році Росія стала найбільшим покупцем української продукції військового призначення. Про це свідчать дані, які оприлюднив Стокгольмський інститут дослідження проблем миру (SIPRI).

Торік Україна експортувала до Росії продукції військового призначення на $169 млн, що на 72% більше, ніж 2015 р. Таким чином, саме росіяни є найбільшими покупцями української “оборонки”. На другому і третьому місцях серед покупців продукції українського ВПК – Китай ($90 млн) і Конго ($86 млн).

За даними SIPRI, найбільшим партнером росіян в Україні є “Мотор Січ”. Запорізьке підприємство виконує контракт на постачання авіабудівному заводу “Сокіл” 218 авіадвигунів АІ-222.

Водночас за підсумками минулого року Україна стала одним з найбільших покупців російських продуктів харчування. Про це повідомляє російська ділова преса.

За даними Федеральної митної служби РФ, поставки пива до України за 2016 рік зросли у 1,5 раза. Поставки м’яса і субпродуктів за цей період склали 47,893 т.

Загалом майже 30 відсотків російського експорту пива і м’яса припадає на Україну. Водночас відзначають, що дані продукти відвантажують до самопроголошених республік на Донбасі.

У свою чергу державна служба статистики України звітує, що у період з січня по листопад 2016 року імпорт м’яса з Росії зменшився більш ніж у 40 разів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × four =