Полювання за Курченком. Держава конфіскувала в олігарха-втікача палива на 800 млн грн

На Одещині правоохоронці у рамках розслідування “злочинної схеми Сергія Курченка” конфіскували на користь держави паливо вартістю понад 800 млн грн. Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.

“У рамках розслідування кримінального провадження за рішенням суду застосовано спеціальну конфіскацію близько 100 тисяч тонн нафтопродуктів. Вказане паливо надійшло на територію України для реалізації злочинною організацією під керівництвом С. Курченка без сплати митних платежів.

Загальна вартість конфіскованого за рішенням Київського районного суду м. Одеси палива складає понад 800 млн грн.

Враховуючи, що під час розслідування судом надано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосовано спецконфіскацію щодо всіх цих нафтопродуктів або коштів, отриманих від їхньої реалізації, у тому числі нарахованих на них відсотків.

Так, частина конфіскованого палива перебуває на нафтобазах.

Крім того, від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету у вигляді податків вже сплачено понад 300 млн грн, на рахунках банківських установ перебуває більш ніж 100 млн грн, на які нараховано понад 13 млн грн відсотків”, – написала Сарган у Фейсбуку.

Держава активно переслідує Курченка, якого називають “гаманцем” Віктора Януковича, через суди і наполегливо полює за його активами. У серпні 2015 року Печерський райсуд Києва арештував нафтопродукти Курченка, які зберігалися на потужностях компанії “Укртранснафтопродукт”.

У червні Суворовський райсуд Одеси конфіскував на користь Кабінету Міністрів Одеський нафтопереробний завод, який належить “Східно-Європейській паливно-енергетичній компанії” Курченка. У жовтні 2017 року в олігарха відібрали на користь держави Харківський футбольний клуб і стадіон “Металіст”.

У 2014 році в МВС заявили, що розкрили схему незаконного ввезення на територію України та реалізації нафтопродуктів групою компаній Курченка. Збитки державі оцінюють в 7 млрд грн. Пізніше ГПУ оголосила Курченку підозру в справі розкрадання майна держпідприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Збитки державі оцінюють в 1 млрд грн.

У січні 2017 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу олігарху у вигляді тримання під вартою. У травні 2017 року прокуратура направила Курченку повідомлення про підозру в створенні злочинної організації та ухиленні від сплати податків при реалізації 800 тис. тонн нафтопродуктів. У червні 2017 року ГПУ повідомила, що Курченка звинувачують за 9 статтями Кримінального кодексу України.

Незважаючи на це, молодий олігарх з оточення Януковича непогано почувається у вигнанні в Росії. Він отримує вигідні контракти в Криму та фактично взяв під контроль промисловість окупованого Донбасу.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + three =