Курченко бере під контроль українські заводи на окупованому Донбасі – “Коммерсантъ”

Українські заводи на окупованій терористами території Донецької та Луганської областей перейшли під контроль ЗАТ “Внешторгсервис”, зареєстрованого Південній Осетії (ця недореспубліка єдиною визнала псевдодержави на Донбасі). Це підприємство пов’язують із українським олігархом-втікачем і головою групи UMH Сергієм Курченком. Про це повідомляє “Коммерсантъ“.

4 квітня лідер терористів “ДНР” Олександр Захарченко підписав “указ“, яким “тимчасовим адміністратором” українських заводів, розташованих на території окупованої Донеччини, стало ЗАТ “Внешторгсервис”. Зокрема, воно опікуватиметься такими гігантами як металургійний завод “Донецьксталь”, Єнакіївський і Макіївський металургійні заводи, “Єнакіївський коксохімпром”, Ясинівський коксохімічний завод, “Макіївкокс”, Харцизький трубний завод.

У березні СБУ оприлюднила розмову лідера донецьких терористів Олександра Захарченка з громадянином Росії щодо долі “націоналізованих” українських підприємств. З неї випливає, що більшість найпривабливіших підприємств української юрисдикції на тимчасово окупованій території Донеччини російські куратори планують передати структурам олігарха Сергія Курченка, який втік до Росії.

Екс-нардеп-утікач Олег Царьов також розповідав, що за компанією “Внешторгсервис” стоїть “гаманець Януковича” Сергій Курченко.

Інформації про ЗАТ “Внешторгсервис” у відкритих джерелах дуже мало. Компанія має простенький веб-сайт, де повідомляє, що її “заснувала група молодих однодумців, які мають успішний досвід ведення зовнішньоекономічної діяльності для вирішення власних завдань”.

Ім’я керівника “Внешторгсервиса” – Володимира Пашкова – лише раз згадують на інтернет-порталах “ЛНР”. У зверненні профспілки працівників вугільної промисловості до працівників “Краснодонвугілля” йшлося, що після введення там з 1 березня зовнішнього управління колишній власник – компанія “Метінвест” – припинив свою роботу на підприємствах з 15 березня. “Краснодонвугілля” переходить під управління ЗАТ “Внешторгсервис”, директором якого є Володимир Пашков”.

До 2014 року Пашков працював віце-губернатором Іркутської області, пізніше він очолив благодійний фонд підтримки міжнародних гуманітарних проектів. У лютому СБУ заявила, що фонд Пашкова використовується для наповнення бюджету самопроголошеної “ЛНР”.

“Міністр промисловості і торгівлі” самопроголошеної ДНР Олексій Грановський також підтвердив, що “Внешторгсервис” очолює громадянин РФ Володимир Пашков. Хто за ним стоїть, він відмовився розкривати.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − eleven =